РОМЕНСЬКІ ЛІКАРІ ЗНОВУ ОГОЛОСИЛИ ГОЛОДУВАННЯ

У Ромнах лікарі лінійної поліклініки місцевої станції СТГО «Південна залізниця», яку планують закрити, зранку пiд мiськрадою розпочали попереджувальне голодування, яке триватиме до 18:00.

За словами головного лікаря поліклініки Володимира Зінькова, представники місцевої влади відмовились від спілкування з протестувальниками та журналістами. Втім, мера міста випадково побачили під час того, як він намагався піти з міськради через чорний вихід та провели на акцію.

“Однак порозуміння не відбулося. Міська влада відмовляється виконати навіть наші мінімальні вимоги”, – сказав керівник медустанови.

А вимоги полягають у тому, щоб персонал у разі реорганізації скоротили згідно чинного законодавства з вихідною допомогою та наданням іншого місця роботи. Наразі ж лікарів намагаються підштовхнути до звільнення за власним бажанням без конкретних пропозицій щодо подальшого працевлаштування. Програмою максимум же для медиків  є приєднання поліклініки до району та дозвіл на використання матеріально-технічної бази на благо громади.

Окрім того, лікарі вже чотири місяці не отримують зарплати через виключення з мережі фінансування. При цьому міська влада виплачувати гроші відмовляється.

“Вони на папері реорганізували поліклініку, але по факту ми працюємо, приймаємо пацієнтів. Поліклініка є в реєстрі, є ліцензія, печатка дійсна”, — зазначив лікар.

У ході акції перед міськрадою також працює терапевт, який дає рекомендації всім бажаючим. Загалом у голодуванні приймають участь 35 медпрацівників. Якщо діалогу з міською владою не відбудеться, то вони обіцяють у понеділок продовжити голодування та перекрити дорогу біля міськради. Не виключають лікарі і проведення акції у Києві. Як відомо, вони вже брали участь у столичному профспілковому протесті наприкінці квітня. Тоді їм вдалося поспілкуватись з першим віце-прем’єром В’ячеславом Кириленком, однак результатів переговори не принесли.

Джерело: http://socportal.info/