Розвінчуємо міфи про ремені безпеки

Чи не  щодня ми чуємо в новинах про аварії зі смертельними наслідками. Звісно, багато з них стаються через неуважних або п’яних водіїв, через складні погодні умови чи інші фактори. Та буває, що ремінь безпеки рятує, здавалося б в найнебезпечніших ДТП, тому його потрібно використовувати постійно. Адже це зменшує ризик загибелі водія при лобовому зіткнення в 2,3 рази, боковому – в 1,8 разів, а при перекиданні авто – в 5 разів.

Так на своїй сторінці у Фейсбук поліціянт Євген Зборовські (Evhen Zborowski) розповідає про міфи використання ременів безпеки та, що чекає на тих, хто вирішить “відчувати себе більш комфортно” за кермом авто.

Світлина від Evhen Zborowski.

Міф №1. Ремінь заважає вибратися з автомобіля, який горить або тоне.
Це твердження може стосуватися лише пасків старої конструкції. Сучасні ремені знімаються одним клацанням

Міф №2. На невеликій швидкості ремені безпеки можна не використовувати
Непристебнутий водій при лобовому зіткненні має дуже високі шанси розбити головою скло та в 9 із 10 випадків загинути. За статистикою, 80% всіх аварій відбувається на швидкості 65 км/год. А зіткнення на такій швидкості аналогічно падінню з шостого поверху. Швидкість 80 км/год еквавілентна падінню з девятого поверху, а 110 км/год – 17 поверхів відповідно.

“То чи ризикнули б ви прогулятися дахом багатоповерхівки без огородження? А чи пустили б туди своїх дітей? Думайте про це щоразу під час подорожей без пасків безпеки”, – пише проліцейський.

Міф №3. Пристебнутий дорослий може втримати дитину на руках
Навіть при зіткненні на швидкості 30 км/год на вашого малюка масою 7 кг діятиме сила в 135 кілограм. Втримати таку вагу неможливо.

Міф №4. При подорожах на невеликі відстані паски безпеки непотрібні
Згідно зі статистичними даними, 75% відсотків випадків загибелі водія трапляються в межах 40 кілометрів від його дому.

Міф №5. Пасажирам, які сидять на задньому сидінні пристібатися необов’язково.
Це вкрай небезпечно не тільки для самих пасажирів: водія може вбити навіть дитина, що вилетіла з заднього сидіння. Також не варто забувати про перевертання машини – тут альтернативи не існує.

Міф №6. Найбільш безпечне місце в авто – за водієм
Найбезпечніше місце в автівці – середнє сидіння позаду: воно на 16% безпечніше будь-яких інших місць в авто. Але за умови, що пасажир, який там сидить, користується ременем безпеки. Інакше шанси вилетіти крізь лобове скло при аварії максимальні.

Міф №7. При аварії краще бути викинутим з автомобіля
Безумовно, статистика свідчить, що в пасажира, який опинився від час ДТП поза салоном є шанс на збереження життя – 1 зі 100. Готові ризикнути? Найбільша небезпека під час аварії – це удар об частину салону. Тож якщо пасажири не будуть пристебнутими, то в них більше шансів вдаритися та отримати травму, несумісну з життям, аніж вилетіти назовні та залишитися цілим.

Міф №8. Якщо в машині є подушки безпеки, то ремені не потрібні
Проблема в тому, що подушка при розкритті рухається назустріч людині зі швидкістю 300 км/год. А це удар боксера-важковаговика. Ремінь безпеки не дає “зустрітися” з подушкою настільки швидко. Та й розроблялася подушка для роботи спільно з пасками безпеки, а не замість них.
Цікаво, що навіть при використанні ременя не варто сидіти до керма ближче ніж 25 см. Це значно пом’якшить “зустріч” з подушкою.

Міф №9. Ремінь безпеки може у випадку аварії травмувати людину
Ремінь справді може травмувати шийний відділ хребта, адже під час різкого гальмування тіло за інерцією продовжує рухатися вперед. Також він теоретично може спричинити опіки чи зламати ключицю. Однак, ці травми ніщо в порівнянні з тими ушкодженнями, що чатують на пасажирів та водія без ременів.

Міф №10. Користуватися ременем безпеки незручно
Це твердження – цілковитий абсурд, беручи до уваги попередні 9 пунктів. А звикнути до ременя можна шляхом регулярного його використання. В такому випадку в непристебнутої людини виникатиме почуття дискомфорту за відсутності ременя.

Тож, шановні водії, пам’ятайте, ваше життя  у ваших руках!