Рятувальники Сумщині ліквідували вісім пожеж за добу

Минулої доби на Сумщині рятувальники ліквідували вісім пожеж, що виникали в: м. Охтирка, м. Ромни, м. Конотоп, Шосткинському районі, Глухівській ОТГ, Великописарівській ОТГ.
Шосткинський район: за минулу добу вогнеборці тричі ліквідовували загоряння сухої рослинності.
Незважаючи на неодноразові попередження рятувальників та адміністративну відповідальність за спалювання сухої рослинності, громадяни продовжують нехтувати всіма правилами та випалюють сухостій та чагарники.
Тільки за минулу добу вогнеборці тричі залучались до ліквідації загорянь в природних екосистемах.
Так, 19 березня о 11:42, на лінію екстреного виклику 101, надійшло повідомлення про загоряння сухої рослинності на відкритій території в смт Вороніж, що на Шосткинщині. На місце події було направлено черговий караул 31 – го державного пожежно – рятувального посту.
По прибуттю було встановлено, що вогнем охоплено сухостій на площі до 10 га. Для безперебійної подачі води на гасіння пожежні автоцистерни довелось до заправляти від водонапірної башти, яка була розташована на відстані 1,5 км від осередку горіння.
О 12:42 загоряння локалізували, а о 15:18 – витративши на гасіння майже 9 тонн води, повністю ліквідували.
Цього ж дня схожі випадки були зафіксовані в с. Богданка та на території дачного кооперативу «Будівельник – 3» Шосткинського району, а площі пройдена вогнем склала 12 га.
Всього на ліквідацію загорянь було залучено 3 одиниці спеціальної техніки та 12 чоловік особового складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
м. Конотоп: вогнеборці ліквідували загоряння житлового будинку на 4 – ох господарів
19 березня о 16:54, на лінію екстреного виклику 101, надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку на 4 – х господарів по вул. Панфілова в м. Конотоп. Про пожежу повідомив мешканець однієї з квартир, який відчув різкий запах диму. На місце події було направлено черговий караул 15 – ї державної пожежно – рятувальної частини.
По прибуттю було встановлено, що вогнем охоплено покрівлю на площі до більше 100 кв. м, перекриття на площі до 1 кв. м. Утворилась загроза подальшого поширення вогню на решту будинку та поруч розташовану господарчу споруду. Для безперебійної подачі води на гасіння пожежні автоцистерни довелось до заправляти від пожежного гідранта, який був розташований на відстані 1 км від осередку горіння.
О 17:15 загоряння локалізували, а о 19:18 – витративши на гасіння майже 20 тонн води, повністю ліквідували.
Всього на гасіння було залучено 3 одиниці спеціальної техніки та 15 чоловік особового складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
На Глухівщині рятувальники ліквідували загоряння дачного будинку.
19 березня о 15:55 до Служби порятунку «101» надійшла інформації про пожежу дачного будинку по вул. Садова в с. Обложки, Глухівської ОТГ. На гасіння залучалася місцева пожежна команда с. Обложки.
На момент прибуття вонеборців, вогонь охопив ліжко, а також стелю на площі до 35 кв. м. Існувала загроза поширення вогню на весь будинок.
О 16:08 вдалося локалізувати загоряння, а о 16:16 пожежу повністю ліквідували.
За попередніми висновками фахівців, припустима причина пожежі – коротке замикання електромережі.
У Ромнах під час ліквідації пожежі вдалось врятувати два житлових будинки.
19 березня о 15:06 до Служби порятунку «101» надійшла інформації про пожежу житлового будинку, що не експлуатується по вул. Олега Костюка у м. Ромни. На гасіння направили черговий караул 19-ї пожежно-рятувальної частини.
На момент прибуття рятувальників, вогнем було охоплено підлогу на площі до 4 кв. м, стіни на площі до 2 кв. м, перекриття на площі до 1 кв. м, ліжко та речі домашнього вжитку. Існувала загроза поширення вогню на всю будівлю, а також поряд розташовані два сусідських житлових будинки. Через сильне задимлення, вогнеборці працювали в апаратах для захисту органів дихання.
О 15:29 вдалося локалізувати загоряння, а о 15:44 пожежу повністю ліквідували.
За попередніми висновками фахівців, припустима причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановленої особи.
У Охтирці рятувальники ліквідували загоряння легкового автомобіля.
19 березня о 10:44 до Служби порятунку «101» надійшла інформації про загоряння легкового автомобіля Ford «Sierra» по вул. Лугова у м. Охтирка. На гасіння направили черговий караул 22-ї пожежно-рятувальної частини.
На момент прибуття рятувальників, вогонь охопив автомобіль по всій площі, а також перекинувся на поруч розташованій дерев’яний паркан. Існувала загроза поширення вогню на поруч розташовану господарчу споруду.
О 10:52 вдалося локалізувати загоряння, а о 11:05, витративши на гасіння 2,5 т води, пожежу повністю ліквідували.
За попередніми висновками фахівців, припустима причина пожежі – коротке замикання електромережі автомобіля.