СБУ попередила провокації, які планували під час акції 17 жовтня

55

Співробітники Служби безпеки України попередили провокації, які планували окремі радикально налаштовані структури під час масових заходів 17 жовтня в Києві.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Повідомляється, що співробітники СБ блокували спроби придбати 2 автомати АК-47 та 3 гранатомети двох колишніх активістів об’єднання «Революційні праві сили».

Також, у ході проведення 9 обшуків, вилучено більше 200 тис. грн., засоби зв’язку, комп’ютерну техніку та інші речі, які використовувалися для підготовки дій провокаційно-насильницького характеру.

“Наразі встановлюється вся мережа структур і осіб до цього причетних, а також організатори провокацій”, – повідомили в СБУ.

Нагадаємо, про масштабний мітинг 17 жовтня у Києві, а також на головних площах в усіх обласних центрах України, одним із перших заговорив екс-голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі.

Меморандум про проведення всеукраїнської ненасильницької акції підписали низка політичних сил та громадських організацій, зокрема: Автомайдан, Антикорупційний штаб, Громадський рух “ЧЕСНО”, Ініціатива реальних дій, Реанімаційний Пакет Реформ, Центр протидії корупції, Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, громадянський рух “Хвиля”, політична сила “Альтернатива”, партія “Демократичний Альянс”, політична партія “Національний Корпус”, партія “Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі”, партія “Об’єднання Самопоміч”, а також народні депутати.

Активісти висувають до чинної влади три ключові вимоги: запровадження пропорційної системи з відкритими списками на виборах до Верховної Ради України, скасування депутатської недоторканності та створення незалежного антикорупційного суду.

54