Секретарю Сумської міськради за перешкоджання журналісту загрожує кримінальна відповідальність

За перешкоджання журналісту – кримінальна відповідальність. Це передбачено законодавством. Цього тижня у стінах міської ради нашому журналісту довелося зіткнутися із перешкоджанням від секретаря міськради Андрія Баранова. 

Нагадаємо, Альона Щербакова, журналіст проекту «(не)ПРИЧЕТНІ», що виходить на телеканалі СТС, звернулася до секретаря Сумської міської ради Андрія Баранова з проханням дати коментар на тему фінансів політичних партій, адже саме такою є тема наступної програми – “Політичні фінанси”.

Під час підготовки журналісти отримали низку коментарів та відповідей на свої запитання від представників різних партій, у тому числі мав бути і коментар пана Баранова, він заздалегідь був про це попереджений.

Втім попри всі домовленості, замість того, щоб відповісти, він почав штовхатися і кричати. Після цього у коридорі міськради прозвучали ще й погрози журналісту.

“Я не розумію, чому Андрій Баранов так вчинив, – говорить Альона Щербакова, – він знав про запитання і тему. Його офіційна зарплата становить 9,5 тисяч гривень на місяць, а на партію він заплатив 50 тисяч разом із рідним братом майже одночасно. Я хотіла уточнити, що це за гроші, і чому сума є саме такою. Чому він так відреагував? У мене немає жодних пояснень…”

Такій поведінці чиновника немає виправдань, впевнена і журналістка,  і весь колектив телеканалу, і  колеги з інших ЗМІ. З цього приводу редакція звернулася до Інституту масової інформації.

“До нас поступило звернення, – говорить Олексій Захарченко, представник ІМІ на Сумщині, – я цю інформацію передав до Інституту масової інформації, який підготував матеріал з цього приводу і відслідковуватиме цю ситуацію”.

Також за фактом була написана заява до правоохоронних органів.

“Нами було відкрито кримінальне провадження за ч.1 статті 345 з позначкою 1 “Погроза або насильство щодо журналіста”. Санкція статті передбачає до 3-х років позбавлення волі. Наразі тривають всі необхідні слідчі дії, ведеться досудове розслідування”, – повідомив нам старший інспектор відділу комунікації ГУНП в Сумській області Володимир Крупецьких.

У міській раді цю ситуацію коментувати відмовилися.