Село під Сумами затопило на 20 см

Сьогодні вранці, 31 травня, житель села Загірське (Піщанська сільська рада, територіально відноситься до Сумської міськради) повідомив у ЗМІ про те, що населений пункт вкрила вода приблизно на 20 см.
Це сталося внаслідок того, що підприємець Зоренко, який орендує розташоване поруч озеро, спустив з нього воду. Чоловік розповів, що подібне відбувається не вперше. “Куди ми тільки не скаржилися, але ніяких змін. Приїжджали комісії, але вже коли вода спадала, тому повного масштабу наслідків вони не фіксували. Найбільш серйозно нас затопив інший орендар озера 4 роки тому. Тоді навіть у деяких будинках вода стояла. І ось сьогодні знову…”, – говорить житель села Загірське.
За словами голови сільради Володимира Мечика, проблема існує давно, але вирішити її вкрай важко, бо озера знаходяться на території Северинівської сільради (Сумський район). “Ось і виходить, що озера Северинівські, а страждають наші жителі. Так довго тривати не може, будемо щось робити”, – зазначив голова.
У державному управлінні охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Сумській області припустили, що після рясних дощів рівень води у водоймах досяг критичної точки, і з’явилася можливість прориву дамби. Можливо, саме тому орендар спустив частину води, аби уникнути більш серйозних наслідків.
На даний час у селі працює комісія, створена екоінспекцією в Сумській області. Найближчим часом вона має повідомити про справжні причини того, що сталося.
Джерело: Ваш шанс