Сезон полювання: держекоінспекція нагадує сумським мисливцям про штрафи і заборони

У цьому році мисливський сезон на Сумщині почався 7 серпня, а разом з цим Держекоінспекція в Сумській області активізує «полювання» на браконьєрів. Пам’ятайте: на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, на неприбраних полях, в межах населених пунктів та на відстані менше 200 м від будівель – полювати категорично заборонено!

Навчіться ретельно розрізняти види, щоб випадково НЕ підстрелити здобич із Червоної книги. Крім того, пам’ятайте про добовий ліміт на відстріл дичини. Так, протягом дня мисливцеві дозволено добути не більше 2 нирків, 5 качок, 6 лисок, 10 голубів, 10 куликів і 15 перепелів.

За порушення правил полювання з громадян стягуються штрафи до 1020 грн. А якщо порушник виявиться юридичною особою, то йому доведеться викласти до 1530 грн. Якщо ж мисливця зловлять на повторному порушенні правил полювання або з незаконно видобутою дичиною, то йому світить удвічі більший штраф – до 2040 грн. Більш того, в такому випадку браконьєр може розпрощатися з упольованою дичиною, рушницею й іншим майном, задіяним у полюванні, а також втратити право на полювання на строк до трьох років.

ВШ