Що потрібно, аби отримати в Сумах кошти за «монетизацію» субсидій?

У департаменті соціального захисту населення Сумської міськради розповіли, що таке «монетизація», і що потрібно зробити, аби її отримати.

Після опалювального сезону на адресу департаменту соціального захисту населення від ТОВ «Сумсгаз Збут» та «Сумиобленерго» надійшли листи, які містили перелік домогосподарств, що зекономили житлову субсидію з електро- та газопостачання, яке використовується для індивідуального опалення. По газопостачанню таких господарств було 6 811, по електропостачанню – 15.

Що потрібно для одержання одноразової виплати за зекономлені під час опалювального сезону субсидії, повідомила заступник директора департаменту соцзахисту Ірина Лагіренко.

«До 1 вересня всі заявники, які мали право на монетизацію, повинні були подати на адресу департаменту (у будь-яку філію) заяву і відкрити рахунок на ім’я користувача субсидії. Це потрібно було зробити для того, аби отримати еквівалент 100 кубічних метрів газопостачання (695 гривень) та 150 кіловат електроенергії (135 гривень)», – розповіла Ірина Лагіренко.

Якщо заявник, який мав право на «монетизацію», помер, то кошти може отримати будь-хто із зареєстрованих у господарстві, якщо його доходи враховували при наданні субсидії.

Нагадаємо, що за рішенням комісії термін подачі заяв подовжений до 1 листопада. Для того, аби отримати невикористану суму житлової субсидії, потрібно написати заяву і надати банківські реквізити.  А вже після 1 листопада будуть проводитися виплати.

Галіна Корявко