Що цікавого знайшли у деклараціях працівників ДФС Сумщини?

1 квітня 2018 року закінчився черговий етап подання електронних декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Управління внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Сумській області звітує про перші результати опрацювання поданих декларацій.

Розповідає Сергій Маслак, фахівець Управління внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Сумській області.

В органах ГУ ДФС у Сумській області перебуває 607 працівників, які мали подати декларацію уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в територіальних органах.

Зафіксовано, що дві декларації  подано з запізненням, про що було проінформовано НАЗК, а підрозділами Управління внутрішньої безпеки за вказаними фактами підготовлено матеріали щодо встановлення можливих ознак адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 176-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, 82 особи протягом 2017 року звільнилися з органів ДФС та також були зобов’язані подати декларацію  осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування територіальних органів за неохоплений раніше поданими деклараціями.

Перевіркою виявлено:

–   6 фактів неподання декларації при звільненні (за період, неохоплений раніше поданими деклараціями);

–   6 фактів несвоєчасного подання декларації при звільненні (за період, неохоплений раніше поданими деклараціями);

Крім того, з 75 осіб, які після звільнення повинні були подати в термін до 01.04.2018 року щорічну декларацію за 2017 рік, несвоєчасно  подано декларацію 5 особами. Взагалі не подали декларацію 2 особи.

За всіма фактами до НАЗК скеровано відповідні повідомлення. Вивчаються причини неподання декларації, з’ясовуються питання наявності в діях осіб ознак адміністративного правопорушення.

Взагалі, за результатами моніторингу результатів кампанії декларування співробітниками ГУ ДФС у Сумській області та Сумської митниці ДФС  виявлено 9 порушень, за якими до правоохоронних органів направлено матеріали  про наявність ознак адміністративного чи кримінального правопорушення:

– за порушення термінів подання (неподання) декларації  – 4 випадки. Розглядається питання про складання протоколів про адміністративну відповідальність за ст. 172-6 КУпАП.

– за фактом недекларування (приховування) доходів (майна) – 5 випадків. Розпочато 3 кримінальні провадження за ознаками ст. 366-1 КК України, складено 2 протоколи про адміністративну відповідальність за ознаками ст. 172-6 КУпАП.

 Як показують результати роботи у підрозділах ДФС у Сумській області та Сумській області, співробітники відповідально та з розумінням поставились до електронного декларування. Виявлені порушенні є поодинокими. У той же час, оцінюючи корупційні ризики слід зауважити, що основна причина  у вчиненні виявлених правопорушень при  поданні електронних декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, є невідповідальне ставлення декларантів до  відображення свої статків.  З метою упередження фактів неповного декларування при заповненні декларації  декларант повинен з’ясувати і переконатися, чи всі обліковані за особою в реєстрах Міністерства Юстиції  об’єкти нерухомого майна, земельні ділянки а також доходи, автомобільний транспорт внесено до декларації, і тільки після цього подавати декларацію через сайт НАЗК.

Можливість перевірити свої статки можливо дистанційно, з використання електронних сервісів ДФС України, кабінету платника податків, державних реєстрів Міністерства Юстиції та Національної поліції України.