Що зміниться для українців з 1 серпня

У серпні українців чекає позачерговий призов до армії, а з Канади підуть товари зі зниженим митом. Також згідно з меморандумом з МВФ, до наступного місяця в Україні повинні ввести абонентську плату на тепло.

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою

ЗВТ відкриває українським виробникам безперешкодний доступ до 98% канадського ринку, пише сайт Сьогодні. Це стосується 108 позицій, зокрема пшениці, ячменю, яєць, яловичини, свинини та іншої агропродукції. У свою чергу Україна взяла на себе зобов’язання скасувати тарифи на 72% канадських товарів, в тому числі на рибу і морепродукти, зернові, арахіс, соки і мінеральну воду.

Також без мита можна придбати автомобіль канадського виробництва. У Канаді працюють заводи декількох автоконцернів – Fiat-Chrysler, Ford, General Motors, Honda і Toyota. Але на них збираються не всі моделі цих марок, пише страна.ua.

Тобто, розмитнити порівняно недорого можна буде лічені моделі, наприклад, Honda Civic (1,8 л), Honda СR-V (2,4 л), Toyota Corolla (1,8 л).

Доступні ліки

46

Перелік лікарських препаратів за програмою “Доступні ліки в Україні” розширять.

«З 1 серпня список ліків, які входять в програму” Доступні ліки “, збільшиться на чверть і складе близько 200 препаратів», – пообіцяв прем’єр-міністр Володимир Гройсман в Twitter.

«Нова пошта» підвищує тарифи

45

Компанія переглянула тарифи на всі види відправлень категорії “Документи” і “Посилки” у всіх вагових діапазонах, крім “до 15 кг” і “до 20 кг”. В середньому послуги доставки подорожчають на 5 грн. Також переглянуті вартість послуг “Зберігання”, “Зворотній доставка документів”, “Підйом на поверх”, “Переадресація”.

Потяг до Польщі

49

З 1 серпня в Україні почне курсувати поїзд “Київ-Краків”, а в подальшому будуть запущені нові потяги до країн Європейського Союзу. Також, з 1 серпня ПАТ “Укрзалізниця” планує пустити в перший рейс поїзд “Львів – Краків”.

Призов до Нацгвардії

44

Згідно з Указом Президента №178 / 2017, в серпні новобранців забиратимуть на строкову військову службу в Нацгвардію, а під час осіннього призову – в Національну гвардію, ВСУ та Державної спеціальної служби транспорту. Чисельність призову в Нацгвардію повинен визначити Кабмін.

Повістки надішлють громадянам України чоловічої статі від 20 до 27 років, придатним за станом здоров’я, які не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Крім призову на строкову службу в травні також почали закликати в армію українців з вищою освітою, які закінчили військові кафедри. Офіцери запасу вважаються “придатними” до 43 років. Як і строковики, служити вони повинні півтора року.

Абонплата на опалення

48

У меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ) Україна взяла на себе зобов’язання до серпня впровадити абонплату на опалення. Це означає, що частина вартості тепла перенесуть на неопалювальний сезон. Вартість абонплати на тепло, залежно від інфраструктури міста, може коливатися в межах 100 гривень.

Поділитися в соцмережах: