Тростянецька та Боромлянська громади будуть приєднані до Охтирського району, а не до Сумського

Щось змінювати вже пізно, сказав голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко, відповідаючи на заяви голів двох громад щодо приєднання їх до Сумського району, а не Охтирського.

“Якщо ми навіть зараз почнемо робити, ми не встигнемо. Всі ці процеси тривали два роки. Обговорення всі закінчені. Тут уже як проголосують депутати Верховної Ради, так і буде визначено. В подальшому якісь трансформації можливі, це ж не навічно. Я б по-іншому ставився до адмінподілу. Це виключно адміністративний поділ. У тих районних рад будуть дуже обмежені функції. Це ні на що фактично впливати не буде”, – сказав голова ОДА.

Нагадаємо:

  • 18 червня Боромлянський сільський голова Василь Романіка повідомив про бажання громади приєднатися до Сумського району, а не до Охтирського.
  • 17 червня депутати Тростянецької міської ради звернулися до Кабміну та Верховної Ради України з проханням приєднати Тростянецьку міську ОТГ до Сумського району, а не Охтирського.
  • 8 червня в Лебедині провели зібрання громади і озвучили 5 причин, чому не бажають приєднуватися до Охтирського району.
  • 5 червня Лебединська райрада зібрала позачергову сесію, на якій проголосували за звернення до Кабміну, Верховної Ради, президента України, Сумської ОДА та Сумської облради щодо утворення та ліквідації районів.
  • 12 червня Кабінет міністрів затвердив план створення районів у частині реформи адміністративно-територіального устрою України. Замість 490 існуючих районів планують створити 129. Остаточно затвердити межі районів тепер має Верховна Рада.
  • На Сумщині хочуть створити 5 районів.

Суспільне