Школярі Охтирки проходитимуть туберкуліндіагностику через два випадки хвороби вчительок

Про це під час апаратної наради в Сумській ОДА повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я Надія Лисенко.

Нагадаємо, нещодавно одна з охтирських шкіл опинилася під пильним оком медиків. Через виявлений туберкульоз в однієї з вчительок майже 250 дітей перебувають у зоні ризику. «Учитель молодших класів минулого року проходила профілактичний огляд і була здорова. А через рік у неї встановили активну форму туберкульозу, – зазначила Надія Лисенко.

Згодом, додала посадовиця, було виявлено ще один випадок туберкульозу серед вчителів цієї школи. У цілому дітей, які контактували з обома педагогами, було 250 осіб. Всі оглянуті санітарною службою. Школярі зараз проходять профілактичне лікування, батьки 30 учнів від такого лікування своїх дітей відмовились.

«Наразі нам необхідно буде активізувати роботу з туберкулінодіагностики дітей, але робитимемо ми це за рахунок коштів місцевої влади, про що посадовці на місцях уже поінформовані. А всім жителям Сумщини я ще раз раджу раз на рік проходити флюорографічне обстеження. Адже ми виявляємо 650-700 випадків активної форми туберкульозу щорічно», – наголосила Надія Лисенко.