Шведські столи замість їдалень у школах Києва: змінюють систему харчування

У трьох школах Києва запровадили нову систему харчування, зокрема, у школі № 78, що у Печерському районі. Замість традиційних стандартних порцій з їжею діти можуть обрати собі страви самостійно. На вибір пропонуються перші та другі страви, гарніри, салати та напої. Втім, кухарі зазначають: діти віддають перевагу свіжим овочам, Натомість оминають супи та борщі.

Нововведення не потребуватиме додаткових коштів з бюджету, переконують представники місцевих органів влади. Як і раніше, звичний сніданок коштує 15 гривень. Дитина може взяти собі стільки їжі, скільки захоче, до того ж за власним вибором.

У міськраді переконані: школярі голодними не залишаться. А свіжість та якість продуктів обіцяють контролювати чиновники. Одночасно хочуть змінити систему закупівель продуктів для навчальних закладів.

№Основний критерій відбору переможця – це ціна. Дуже часто ті, хто хоче заробити, демпінгують навмисне, нехтуючи якістю. Наразі вартість харчування залежить від процедур тендеру. Тому ми й хочемо змінити цю систему”, – говорить заступник Київського міського голови Валентин Мондриївський.

Експерти вже давно визнають, що система шкільного харчування морально застаріла, адже рецептам, за якими готують для дітей, вже виповнилось не один десяток років.

“Наразі Міністерство охорони здоров’я оновлює санітарний регламент навчально-освітніх закладів. Там є вимоги до організації самих їдалень, буфетів і таке інше. У Міносвіти цей документ погодили, у даний час він знаходиться у МОЗі. Я так думаю, що в стані остаточного прийняття відповідних рішень”, – запевняє заступник міністра освіти і науки України Вадим Карандій.

А поки шкільне меню затверджується у високих кабінетах, кулінарний експерт Євген Клопотенко розробив новий збірник рецептів для шкільних їдалень. І навіть протестував свої страви у столичних школах.

Джерело: vseosvita.ua