“Сільпо” можуть закрити?

Заарештовано кошти в обсязі простроченої компанією заборгованості за кредитом 239,1 млн на гривневому еквіваленті. Рішення суду підлягає негайному виконанню.

Як зазначається в рішенні суду №757 / 32384/16-ц позивач обґрунтував заяву про забезпечення позову шляхом арешту рахунків боргом компанії в розмірі 62,9 млн грн і $ 9,6 млн за кредитним договором від 2007 року.

Відзначимо, що рішенням Київського апеляційного суду №911 / 3795/15 від 19 липня 2016 року арештовані всі рахунки “Фоззі Фуд” на суму 70 млн грн.

У банку зазначили, що зараз ведуться переговори з групою “Фоззі”, у тому числі “Фоззі-Фуд”, але позичальник ухиляється від обслуговування свого боргу.

“Банк має інформацію про те, що фінансові показники позичальника дозволяють обслуговувати існуючу кредитне навантаження. Тому якщо кредити не будуть погашені або реструктуризовані, у банку не залишається альтернатив, окрім ініціювання банкрутства групи Fozzy Group. Ми розраховуємо, що арешти (зараз їх поки 2) показують серйозність намірів банку щодо стягнення боргів і обгрунтованість нашої позиції, допоможуть нашим партнерам (групі компаній “Фоззі”) повернутися за стіл переговорів і знайти взаємовигідне рішення. Нас дивує декларативна позиція Fozzy Group про відсутність впливу арештів на операційну діяльність компанії, тому що при наявності подібних арештів робота мережі магазинів “Сільпо” може здійснюватися тільки з порушенням законодавства України “, – заявили у ВТБ Банку.

При цьому в банку не відповіли на питання про те, що знаходилося в заставах за кредитами, виданими “Фоззі Фуд”.

У свою чергу в прес-службі Fozzy Group повідомили, що в даний час ТОВ “Фоззі-Фуд” знаходиться в активній стадії переговорів з ВТБ Банк і розглядають різні варіанти врегулювання спірної ситуації. “Останні дії банку ми змушені сприймати як спробу форсувати темп прийняття нами рішень. На рішення суду про арешт рахунків ТОВ” Фоззі-Фуд “вже подана апеляційна скарга, сформовано склад судової колегії і призначена дата слухання. Ми впевнені, що перегляд рішення про арешт в апеляційної інстанції вирішиться позитивно. Подібна заява банку про арешт рахунків ТОВ “Фоззі-Фуд” вже було відхилено апеляційним судом у травні 2016 року, коли ВТБ Банк подавав позов до Васильківського міськрайонного суду Київської області “, – йдеться у заяві Fozzy Group.

У компанії окремо підкреслюють, що судові процеси ніяк не впливають на операційну діяльність підприємства.

Нагадаємо, 7 квітня цього року суд також заарештував рахунки Fozzy Group, частиною якої є ТОВ “Фоззі Фуд”. Тоді рішенням судової інстанції був заблокований доступ до 75,645 млн грн і $ 9,3 млн, які знаходилися на рахунках компанії. Також по позову ДПІ у травні були арештовані рахунки на суму 32 млн грн.

Як повідомлялося раніше, усього банк подав проти структур Володимира Костельмана, власника “Фоззі Груп”, 37 позовних заяв, загальна сума вимог за якими склала 10,5 млрд грн, з них по 9 кредитним договорам сума вимог становила 2,2 млрд грн, і 28 – за договорами фінансової поруки – 8,2 млрд грн.

Відповідачами за позовами банку виступають ТОВ “БРІКЛЕЙЕРЗ” (позичальник, поручитель), ТОВ “Фоззі-Фуд”, ТОВ “У Хромого Пола” (позичальник, поручник), ТОВ “Лін Беккер” (позичальник, поручник), ТОВ “експансії” ( позичальник, поручник), ПрАТ “Сільпо Рітейл” (поручник), ПрАТ “експансії Рітейл” (поручник).

Джерело: bdzhola.com