Собі шикарний кабінет, а дітям обшарпану бібліотеку: який ще “спадок” лишив після себе колишній очільник Білківської сільради?

Допис про ситуацію у селі Білка, яке нещодавно стало частиною Тростянецької ОТГ, розмістили на фейсбук-сторінці Тростянецької міської ради. Нагадаємо, колишній Білківський сільський голова Сергій Пономаренко був одним з найбільш ярих противників приєднання до Тростянецької громади, вважаючи, що селянам буде набагато краще, якщо вони приєднаються не до однієї з найпотужніших громад України, а до Боромлянської ОТГ.
“Ось у таких от «скромних», можна сказати «аскетичних» апартаментах, ще два місяці тому засідав Білківський сільський голова Сергій Пономаренко. Ні, ми не помилилися. Це дійсно кабінет не парламентаря, не прокурора, не якогось там директора крупного підприємства області – це звичайне робоче місце чиновника села Білка.
Села, яке захлеснула купа проблем: розбиті дороги, темрява нічних вулиць, свавілля з вирубкою лісу та спуском ставків, відсутність робочих місць, сміття на узбіччях тощо. Так, це село Білка, друзі!
Ми показали вам одну світлину, на якій зображена, по суті, вся «нелегка доля» колишнього очільника сільради.
А тепер погляньмо на інше фото, зроблене якраз навпроти кабінету екс-сільського голови Пономаренка. Це така у них сільська бібліотека. Обшарпані стіни, шматочки штукатурки падають прямо на голову, скрізь запах цвілі. Про комп’ютери та Інтернет там взагалі ніхто й не чув. Хоча діти в селі є, вони навідуються після школи до бібліотеки, але що в ній можуть запропонувати школярам? Хіба що взяти якусь книжку й мерщій тікати звідки, щоби не бачили такого зубожіння”, – йдеться у дописі.
Днями з робочим візитом до села Білка завітала заступниця міського голови Тростянця Світлана Міняйло, –  пройшлася приміщеннями сільради, поспілкувалася з людьми.
Тамтешні бібліотекарі відразу поскаржилися Світлані Миколаївні, що протягом багатьох років жодної копійки коштів на ремонт сільської бібліотеки колишній сільський голова так і не виділив. Мабуть, просто не вважав за потрібне. А от облаштувати собі кабінет – то, напевне, святе.
Але не лише бібліотечні справи зацікавили заступницю міського голови. Світлана Миколаївна прибула, щоби перевірити стан діловодства і відреагувати на повідомлення від людей, які скаржилися керівництву Тростянецької громади на низку незаконних оборудок із землею.
Як з’ясувалося, дійсно велика кількість земельних ділянок була передана у приватну власність на останніх сесіях Білківської сільської ради у вересні-жовтні 2020 року. Є багато рішень з цього приводу. Не побоялися передавати навіть ті землі у приватні руки, на яких до сьогодні розташовані важливі об’єкти інфраструктури громади.
Світлана Міняйло зауважила, що наразі усі ці факти зафіксовані. Далі буде проводитися додаткова перевірка. Якщо буде доведено, що колишні посадовці сільради діяли всупереч чинному законодавству, то підняті земельні питання будуть виноситися на обговорення депутатського корпусу Тростянецької громади щодо можливого скасування таких рішень.
Паралельно будуть порушені відповідні клопотання перед правоохоронними органами та судом щодо повернення у комунальну власність, ймовірно, незаконно переданих земель.
“Окремо хочу зазначити, що більш «роздутого» штату працівників, який мала колишня Білківська сільська рада, не було більше ніде на Тростянеччині. У них, крім голови та секретаря, ще був штатний юрист, начальник військово облікового бюро, два бухгалтери, землевпорядник і навіть свій касир. Тримати далі таку кількість людей на займаних посадах, враховуючи чисельність мешканців цього старостинського округу, точно не має сенсу. Тут буде працювати староста, землевпорядник і працівник ЦНАПу на віддаленому робочому місці”, – уточнила Світлана Міняйло.