Сьогодні світ відзначає Міжнародний день пива

Міжнародний день пива традиційно відзначають у першу п’ятницю серпня. Його неофіційно святкують в більш ніж 200 містах світу.

Це свято всіх тих, хто хоч якось пов’язаний з виробництвом і розповсюдженням цього продукту, і звичайно ж усіх любителів цього хмільного напою.

Хто заснував свято

Пиво вважається не тільки одним з найпопулярніших, але і одним з найдавніших напоїв, хоча хто перший зварив пиво достовірно невідомо – точна дата губиться в глибині століть. Деякі історики вважають, що вперше людина стала вирощувати пшеницю з метою приготування пива, а не для того, щоб спекти хліб.

Як би там не було, на сьогоднішній день, пиво практично не має конкурентів серед слабоалкогольних напоїв – по всьому світу живе багатомільйонна армія його шанувальників, тому цілком закономірно, що кому-небудь рано чи пізно прийшла б у голову ідея присвятити пиву свято.

Цією людиною виявився Джесс Авшаломов – власник одного з барів Каліфорнії, який вперше 5 серпня 2007 влаштував свято пива в місті Санта-Круз. Вибір дати був не випадковим – це було обґрунтовано чудовою погодою в серпні і віддаленістю від фестивалів пива в інших країнах.

Поступово свято набуло всесвітньої популярністі – його стали відзначати в багатьох країнах світу, в тому числі в США, Австралії, Коста-Ріці, Колумбії, Шрі-Ланці, Венесуелі, Литві, Бельгії, Франції, Бразилії, Італії та Канаді. У перші роки його відзначали 5 серпня, але потім змістили на першу п’ятницю серпня.

Виробники пива до свята приурочують різні дегустаційні заходи і шоу. Друзі пригощають один одного цим пінним напоєм і беруть участь в різних конкурсах і вікторинах.

41

Цікаві факти про пиво

Саме зараз приблизно 0,7% всього населення планети перебуває в стані алкогольного сп’яніння від пива.

Пиво – один з найстаріших алкогольних напоїв у світі. Приблизний час його винаходу – початок епохи неоліту – 9500 рік до нашої ери.

Найміцніше в світі пиво – “Зміїний Яд” від компанії “Brewmeister”, воно містить 67,5 відсотків об’ємної частки спирту.

Світовий лідер за обсягами виробництва пива – бельгійська компанія AB-InBev. Вона випускає напій під марками Budweiser (Bud), Corona, Stella Artois, Hoegaarden, Leffe, Staropramen, Taller, Beck’s, Lowenbrau і не тільки. Компанія випускає в рік 358,8 мільйонів гектолітрів пива.

Найбільше пива п’ють в Чехії, на одного жителя країни, там доводиться 156 літрів на рік. Друге місце займає Ірландія – 131 літр на людину в рік. Третє – Німеччина з 115 літрами.

Дослідження, опубліковані в American Journal of Epidemiology показали – пляшка пива в день знижує ризик утворення каменів у нирках на 40%

Існує близько 400 різних видів пива. Крім традиційних – лагера, пілснера, стаута та елів, існує пиво зі смаками піци, банана, кавуна, шоколадного пончика і кави.

Пиву присвячено безліч пісень, наприклад, всім відомі – Дискотека Авария – Пей пиво !, Дюна – Губит людей не пиво, Сектор Газа – Пиво, Троль гнет ель – хорошо быть пивоваром, ZZ-Top – Beer drinkers hell raisers, Tom Waits – Warm Beer Cold Women.

Найдорожче в світі пиво – Vielle Bon Secours, об’ємом 12 літрів. Коштує воно 1 000 $ і купити його можна тільки в лондонському пабі Bierdrome, крім того, замовити його можна мінімум на двох.

Хміль – та ж група квітучих рослин, що і марихуана, але він не має наркотичного ефекту.

За матеріалами СТБ, Sputnik

Поділитися в соцмережах: