Спецрепортаж: Сумщина опинилася в епіцентрі катаклізму

Повалені дерева, розтрощені авто, обірвані електродроти – сотні населених пунктів області лишилися без світла. Звичайний літній день за лічені хвилини перетворився на справжній Армагеддон.

Перша хвиля буревію накрила обласний центр зливою та шквальним вітром. Дерева викорчовувало з корінням, через обірвані електродроти у Сумах зупинився чи не увесь комунальний транспорт.

595a5cd0b6cda_30

У небезпеці опинилося життя пасажирів маршрутки №18. Зламана береза, наче снаряд, наскрізь пробила дах. Лише дивом ніхто із пасажирів не постраждав.

42

Дороги й тротуари перетворилися на ріки. Машини буквально пливли вулицями міста.

595a5cc4e25f1_29

Поривів вітру не витримали ані рекламні щити, ані бетонні електроопори.

595a5cb8557dc_28

Сильного пориву вітру не витримав навіть будівельний кран на вулиці Ковпака. Майже стотонна машина рухнула на гаражний кооператив і пошкодила кілька гаражів.

595a59ec64a35_27

Але і на цьому врожай буревію не завершився. Свій дах втратила сумська митниця. Його зірвало та перекинуло на будівлі, що розташовані через дорогу.

595a59ffbd0b5_25

595a59ff60b94_26

Без покрівлі  лишилися десятки будинків по всьому місту. У квартирі сумчан градом розбило потрійне вікно.

Господарі розповіли: на момент негоди їх не було вдома. Зайшовши до кімнати, побачили жахливу картину. Скрізь було скло, у квартиру лилася вода. Дах над їх оселею зірвало вітром. Ці люди лишилися жити під відкритим небом, тому благають чиновників про допомогу.

«Квартира повністю затоплена водою. Ми – пенсіонери не в змозі ні матеріально, ні фізично на рівні 16-го поверху зробити ремонт цієї покрівлі», – розповідає пані Віра, яка лишилась без даху над головою.

595a59ec048cb_23

595a59e6e1ed5_24

Директор ЖЕКу, який обслуговує цей будинок, запевнив: проблему цих людей не залишить без уваги.

Однак не усі комунальні служби вчасно впоралися зі своєю роботою. Наприклад, «Зеленбуд», звернення мешканців з Лушпи, 10 просто проігнорував.

«Учора падає дерево, я їм дзвоню: Олександре Володимировичу, приїжджайте будь ласка. Дерево плакало. Зараз воно впало. А він сказав: нікого не задавило? Ні. Ваші проблеми, нічого страшного. По всьому місту попадали. Я кажу: ви що, смієтеся, мі ходити не можемо. Я до 3-ї години ночі тут охороняла, щоб проводом нікого не вбило», – розповідає пані Тетяна.

1

Активісти «Східного корпусу» на комунальників також не розраховують. Взялися самотужки допомагати Сумам оговтатися від лиха.

«Люди з ночі звертаються до нас. Вже пройшло стільки часу – ніхто не приїхав, ні комунальники, ні «Зеленбуд». Люди дзвонять на наш номер, ми приїжджаємо – всім допомагаємо»,  – говорить представник ГО «Східний корпус» у Сумах Олексій Єгоров.

Тим часом, Суми лишаються в полоні стихії. На дротах – неприбрані дерева, на дорогах – розірвані дроти. Навіть незважаючи на допомогу небайдужих, комунальники нічого не встигають.

Поки мешканці Сумщини оговтуються після буревію, у владних кабінетах звітують: ліквідація наслідків йде за планом.

Як влада допоможе людям у цій ситуації і хто має компенсувати витрати на відновлення майна, а також та наслідки негоди у цифрах дивіться далі.