Старовинне село на Тростянеччині отримало свій герб і прапор

У Тростянці на дев’ятій міській сесії депутати затвердили герб та прапор села Боголюбове, що входить до Тростянецької громади.
Нагадаємо, цього року відповідною Постановою ВР України селу Зарічне повернуто його первинну назву – Боголюбове.
Відтак, зважаючи на велику туристичну привабливість цього населеного пункту, виникла необхідність придумати і затвердити його основні символи.
Тривалий час велися обговорення серед місцевих мешканців, яким же має бути герб та прапор їх села. Ось цей варіант, який ви наразі бачите на світлині, є остаточним варіантом, що задовольнив і представників керівництва громади, і місцевих жителів.
Цікавий зміст цих топонімічних символів депутатському корпусу розкрив міський голова Юрій Бова.
Він нагадав, що грифон зображений не гербі зовсім не випадково. Адже археологи торік знайшли цей кістяний виріб, який відноситься орієнтовно до ХІ століття, саме у селі Боголюбове.
У ті часи територія підпорядковувалася Чернігівському князівству Київської Русі, і такий самий грифон був зображений на Борисо-Глібському соборі міста Чернігів.
Цей кістяний виріб як прикрасу носили на шиї представники знаті або якісь державні вельможі. Тож можна цілком припустити, що якась важлива людина побувала у ті часи і в Боголюбовому, де випадково загубила цю прикрасу.
А взагалі Грифон символізує силу, міць і здатність чинити опір ворогам. Зелений фон герба говорить про екологічну територію. Хрест із золотим сяйвом символізує Божу любов. Білі лінії – наявність річки (Ворскли) тощо.
Тож тепер, коли село Боголюбове має свої власні символи, вони будуть широко представлені також на сувенірній продукції, а ще стануть декоративною частиною туристичних маршрутів.

Поділитися в соцмережах: