“Створюємо ліс разом”: як журналісти СТС на день стали лісниками

Щодня ми розповідаємо вам про те, як важливо бути відповідальними та соціально активними. Але й самі не залишаємось осторонь! Наша команда завітала у гості до Тростянецького лісгоспу та долучилась до всеукраїнської акції “Створюємо ліс разом”. Як це було? Зараз розповімо.

У п’ятницю, 9 квітня, ми поїхали у Тростянець з відповідальною місією – посадити деревця. Допомагали нам у цьому працівники Тростянецького лісового господарства. Це підприємство працює з 1926 року. На сьогодні лісгосп має площу 22 тис. га і охоплює територію Тростянеччини, Охтирщини і Великописарівщини. Також тут створений дендропарк, у якому росте близько 300 різних видів дерев.

Місцеві ліси унікальні, адже завдяки роботі лісників тут ростуть породи дерев, які не характерні для регіону: дуб північний, горіх чорний, сірий і манчжурський, сосна кримська, модрина та інші.

Перед тим, як знайомитись із лісом, працівники лісгоспу провели екскурсію своїми володіннями. У музеї лісу нас ознайомили з історією лісництва на Тростянеччині, показали флору і фауну, яка там розповсюджена. Потім розповіли, як вирощують дерева та залучають до цього школярів. Після того, як ми ближче познайомились з ремеслом лісника, поїхали до лісу.

У рамках акції “Створюємо ліс разом” команді СТС довірили саджати дуби, горіхи чорні та черешні. Інструктаж проводив лісничий Нескучанського лісництва. Він розповів про особливості саджання лісових культур, і вже за кілька хвилин ми приступили до роботи. Як виявилось, саджати дерева – не така легка праця.

“Такі дерева я саджаю вперше, тобто ліс. У дитинстві ми всі саджали яблуні, сливи, але то зовсім інше. Ця робота дуже складна фізично, але приємно від того, що робиш добру справу,” – ділиться враженнями редакторка Олена.

Інша колега, кореспондентка Дарина, жартує:

“Дивіться, я ще не народила сина, не побудувала дім, але дерево вже посадила.”

Для більшості з нас все було в новинку, але були й ті, хто раніше брав участь у таких акціях.

“Такі дерева я саджаю не вперше. Ще змалечку з татом ми ходили на всі еко-акції у місті. Тож щовесни я удосконалювала цю навичку,” – розповідає СММниця Поліна.

Лісничі розповідають, що таким сіянцям потрібно близько ста років, щоб стати справжнім лісом. Протягом цього часу працівники лісгоспу мають пильно доглядати за деревами. Показати, яка це важка праця – доглядати за лісом, є одним із завдань акції.

“Акція “Створюємо ліс разом” була започаткована Агентством лісових ресурсів України і триває з 27 березня по 17 квітня щороку. Ми хочемо показати українцям, що ліси не лише вирубуються, а й відновлюються. Відновлення лісу у середньому триває 100 років. За цей час люди звикають до певного лісового масиву, а потім, згідно зі стандартами, його зрубують. Ми хочемо залучити їх до відтворення лісу, щоб було розуміння нашої справи,” – розповідає директор лісничого господарства Віктор Зубко.

Після того, як сіянці були посаджені, нас провели на іншу ділянку, щоб показати, як приблизно виглядатимуть наші деревця за кілька років.

Час, що ми провели у Тростянецькому лісовому господарстві, був продуктивним та насиченим яскравими емоціями. Ми поспостерігали за незвичною та цікавою роботою і побачили, наскільки віддані лісничі своїй праці. Вони турбуються про кожне деревце, яке росте у їхньому лісі, з ніжністю розповідають про свою справу і несуть любов до лісу у маси.

Марина Тищенко

Ви також можете переглянути відеосюжет:

 

Поділитися в соцмережах: