Сумчан закликають пройти тестування на ВІЛ/СНІД: де можна це зробити?

Подбати про своє здоров’я та життя закликають сумчан фахівці міського відділу охорони здоров’я. Для цього потрібно пройти тестування на ВІЛ/СНІД, щоб дізнатися про свій статус – переконатися в тому, що ВІЛ-інфекції у вас немає, або ж в разі її виявлення в організмі вчасно розпочати лікування.

Зробити це можна в усіх міських закладах охорони здоров’я, у тому числі, й у сімейних лікарів, які забезпечені швидкими тестами. Окрім того, молодь та підлітки можуть обстежитись анонімно у «Клініці, дружній до молоді» міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди, наголошує міський санолог відділу охорони здоров’я Наталія Зобова.

За її словами, у місті проживає 521 ВІЛ-інфікована особа та 160 хворих на СНІД.

«У третю неділю травня весь світ згадує людей, які померли від СНІДу. Всесвітній день пам’яті присвячено посиленню боротьби за здоров’я та права пацієнтів, адже сьогодні при ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям. Так, для збереження життя та здоров’я кожного пацієнта необхідно розпочати лікування як можна раніше, не відкладаючи до моменту появи будь-яких симптомів. У Сумах же створені всі умови для забезпечення вільного доступу населення до послуг з консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію. Окремо звертаємось і до тих, хто вже знає про свій ВІЛ-статус, але не отримує лікування: збережіть своє життя і здоров’я та своїх близьких, почніть лікування і запропонуйте пройти тестування своїм статевим партнерам!» – підкреслила Наталія Зобова.