Сумчанам повернуть доступ до Псла

31

У травні на порталі онлайн-петицій Олександр Волік зареєстрував звернення до сумської влади з вимогою демонтувати незаконно встановлений паркан на березі річки Псел в центрі міста.

У петиції автор зазначає, паркан кафе «Колібрі» порушує вимогу Водного Кодексу та перекритиває вільний доступ громадян до берега річки, який є місцем загального користування.

Петиція набрала 293 підписи (з 250 необхідних) та отримала офіційну відповідь.

«Згідно з рішенням СМР ТОВ «Олівія» надано в оренду земельну ділянку загальною площею 0,0653 га під розміщеним кафе та літнім майданчиком. На підставі цього рішення був укладений договір оренди земельної ділянки. На дану земельну ділянку встановлені обмеження (сервітути) площею 0,0004 га для забезпечення проходу і проїзду та обмеження площею 0,0406 га у зв’язку з проходженням через земельну ділянку прибережної захисної смуги.

Спеціалісти департаменту забезпечення ресурсних платежів провели обстеження прибережної зони.  Виявлено, що по межі орендованої земельної ділянки зі сторони ТРЦ «Мануфактура», до самого урізу води ТОВ «Олівія» встановлена сітчаста огорожа. Аналогічна огорожа встановлена також між опорами Харківського мосту, тим самим повністю загородивши прибережну захисну смугу біля р. Псел, що унеможливлює вільний прохід та вільний доступ громадянам до р. Псел, порушуючи їхнє право на загальне водокористування (ст. 47 Водного кодексу України). Також в діях представників ТОВ «Олівія» вбачаються порушення вимог ст. 89 Водного кодексу України та ст. 61 Земельного кодексу України в частині використання земель в межах прибережної захисної смуги.

Враховуючи вищевикладене, департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської для вжиття заходів реагування стосовно порушника вимог водного і земельного законодавства направив відповідні листи до Державної екологічної інспекції у Сумській області та управління «Інспекція з благоустрою міста Суми», – йдеться у відповіді, повний текст якої можна переглянути за посиланням.

Поділитися в соцмережах: