Сумчанам заборонили відвідувати кладовища у поминальні дні

Таке рішення 13 квітня ухвалив Сумський виконком, повідомляє Суспільне.

Як люди реагують на такі обмеження та хто буде це контролювати?

Сумчанка Тетяна прибирає сміття біля могил своїх батьків перед Великоднем. Вони поховані на Засумському кладовищі. Через карантин у Сумах на поминальні дні сюди приходити не планує.

“Люди можуть прийти не обов’язково у цей день. Це не догма, щоб саме у цей день приходили. Можна прийти на другий, третій день, коли не буде такого скупчення людей, і відвідати могилки. Я вважаю, це цілком допустимо”, – переконана Тетяна.

На центральному міському кладовищі – майже пусто. Лад на могилах своїх рідних наводить сумчанин Федір:

“Я прибираю, людина заслужила, Герой Радянського Союзу. Просто гріх не прибирати на його могилі”.

Загалом у Сумах 13 кладовищ. Інформаційні таблички про заборону приходити сюди у поминальні дні комунальники мали розвісити біля входів до кінця дня 14 квітня. Всього таких буде 50, сказав директор КП «Спецкомбінат». Як виконуватимуть люди заборону, контролюватиме поліція.

“Згідно з постановою виконавчого комітету Сумської міської ради, працівники поліції будуть задіяні на охорону публічного порядку біля цвинтарів 19, 26, 27, 28 квітня поточного року. Працівники поліції будуть здійснювати охорону публічного порядку, попереджати людей про невідвідування цвинтарів на території м. Суми”, – повідомив речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких.

Також з 14 квітня та до кінця карантину не можна на сумських кладовищах встановлювати пам’ятники.