Сумчани поки що їздитимуть за п’ятірку

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету Сумської міської ради обговорили питання встановлення тарифу на перевезення пасажирів в маршрутках Сум.

Перед тим, як голосувати, члени виконкому заслухали проект рішення Максима Корнієнка, представника “Громадського фонду Суми”, про порушення умов договору перевізниками. Так, згідно з дослідженями, проведеними Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом, з 6000 перевезень, які мають бути в місті, здійснюється лише 4000 в будні і 3000 у вихідні дні.

“Головною проблемою є те, що на маршрут виходять менше машин (іноді менше 50%), ніж указано в договорах. Перевізники заправляють всі машини, а виходить на маршрут наприклад 6 з 12. Пасажири ж платять за вартість палива всіх маршруток перевізника”, – говорить Максим Корнієнко.

Радник міського голови Віктор Волонтирець відповів, що підняття вартості проїзду до 7 гривень члени виконавчого комітету не підтримуватимуть. Адже потрібно оновлювати транспортний парк та переглядати розрахунки перевізників (вони не відповідають дійсності). Так, пропозиції 10 перевізників, які клопотали про підвищення тарифу, не підтримали.

Галіна Корявко