Сумчанин пропонує усунути недоліки нових зупинок

43

Таке звернення до місцевої влади зареєстрував Андрій Безпалий на сайті єдиної системи місцевих петицій.

За його словами, встановлені зупинки громадського транспорту назвати «Євро зупинками» неможливо. У тексті петиції він пропонує усунути ряд недоліків.

«На сьогоднішній день по місту продовжують встановлювати зупинки, які не відповідають вимогам містян.

Так, одні з перших, зупинки біля ЦУМу. Зупинки знаходяться у самому центрі міста, де багато громадян чекають свого транспорту. Значна частина пасажирів – пенсіонери, які чекають саме на тролейбус або інший комунальний транспорт. Вказані зупинки здатні забезпечити сидячими місцями для очікування одночасно лише трьох осіб. Інші повинні чекати спершись на стіну ЦУМу. Площа, яку покриває навіс зупинок, замала для того, щоб захистити пасажирів від сонця або дощу.

Інші зупинки, які встановлюють по місту спроектовані дещо по іншому. В них збільшено кількість місць для сидіння, але під час дощової погоди перебувати на їх території не можливо. Так, край даху по якій стікає дощова вода, закінчується на одному рівні з верхнім краєм задньої стінки зупинки. Таким чинок, стікаюча з даху вода, потрапляючи на скляну стіну, розприскується по всій зупинці. При цьому краплі води потрапляють на місця для сидіння та на пасажирів.

Крім того, усі зупинки зроблено з прозорого матеріалу. Дякуючи старанням комунальних служб, скляні стінки чисті. Багато людей, особливо похилого віку, не помічають, що перед ними стінка зі скла та просто «врізаються в неї». Ті «смайлики», що розташовані для уникнення описаної ситуації замалі. Таким чином, доцільно позначити ці скляні стінки більш помітним для людського зору способом.

Підсумовуючи, можна сказати, що основними недоліками нових зупинок громадського транспорту є мала кількість місць для сидіння, нездатність захистити від дощу та сонця, відсутність позначок на прозорих стінках.

Виходить, що за 2,6 мільйони гривень бюджетних коштів – коштів громадян міста, встановлюють незручні зупинки громадського транспорту, якими інколи взагалі неможливо користуватися.

Роботи з встановлення зупинок тривають, а це означає, що триває безглузда витрата коштів міського бюджету.

Якщо вищевикладена інформація викликає сумніви у місцевих можновладців, то вони можуть самі провести деякий час на зупинках громадського транспорту разом з мешканцями міста та особисто відчути усі недоліки.

Виходячи з викладеного, вимагаємо без зволікання:

1. Зобов’язати постачальника зупинок громадського транспорту усунути описані вище недоліки на вже встановлених зупинках.
2. При виготовленні нових зупинок громадського транспорту враховувати описані вище недоліки.
3. Припинити встановлення зупинок громадського транспорту, що мають описані недоліки та припинити фінансування постачальника (виконавця робіт) до усунення недоліків.», – йдеться в петиції.

Підтримати звернення можна тут.