Сумчанок запрошують безкоштовно обстежитися в лікаря-мамолога

1

У п’ятницю, 20 жовтня, в Сумах відбудеться акція, спрямована на профілактику раку молочної залози під гаслом «Потурбуйся про себе».

Захід присвячений міжнародному дню боротьби з раком молочної залози та покликаний звернути увагу суспільства на важливість діагностики захворювання на початкових стадіях для належного лікування.

Отже, 20 жовтня у лікувально-профілактичних закладах міста будуть організовані прийоми профільних  лікарів, а також усіх спеціалістів із метою охоплення оглядами якнайбільшої кількості населення.

При виявленні патології хворі направлятимуться для проведення мамографії до міської клінічної лікарні №1, а також на дообстеження та лікування до обласного клінічного онкологічного диспансеру, де з 9:00 до 14:00 консультуватиме лікар-мамолог і проводитиметься УЗД-обстеження (за необхідності).

Також цього дня всі хворі з патологією молочних залоз можуть звернутися самостійно на прийом до лікаря-мамолога до обласного клінічного онкологічного диспансеру.

Довідка: Рак молочної залози є найбільш поширеною формою злоякісної пухлини у жінок. У Сумах на обліку перебувають 1577 хворих на рак молочної залози. У поточному році виявлено 87 осіб (у 2016 році – 101 особа): І-ІІ стадії – 74 (85%), ІІІ стадії – п’ять (5,7%), ІV стадії – чотири (4,6%). З них виявлено при профоглядах 36 осіб (41,4%). Медиків непокоїть зростання кількості осіб, виявлених у пізніх стадіях – ІІІ-ІV: дев’ять проти чотирьох у попередньому році. Ці випадки були пов’язані з запізнім зверненням жінок до лікарів.

Відділ охорони здоров’я нагадує, що раз на рік кожна жінка має проходити обстеження у мамолога. До 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія. Як свідчить статистика, на І стадії він виліковується у 95% жінок, на ІІ стадії у 80% і 50% – із третьою стадією захворювання.