Сумчани високо оцінюють роботу міських комунальників у воєнний час

Діяльність сумських комунальних підприємств отримала високу оцінку містян. Так, нещодавно в Україні провели восьме муніципальне опитування на замовлення Міжнародного республіканського інституту (США). Презентація результатів відбулась 30 червня під час Конференції з демократичного врядування.

Соціологічне дослідження проводилося в умовах широкомасштабної війни, яка поставила міста в різні умови. Тому їх розбили за трьома групами: центральні, західні та прифронтові. До останньої – найбільш вразливої і складної увійшло наше місто.

Опитування показало, що прифронтові Суми входять в п’ятірку кращих серед усіх міст України по роботі міських служб у таких категоріях, як ремонт водопроводу (4 місце), ремонт електромереж (4) та збір сміття (5).

Працюючи в умовах постійної воєнної загрози, дуже добре проявили себе керівники і працівники відповідних комунальних  підприємств – «Міськводоканал», «Міськсвітло» та «Чисте місто». Вони не припиняли надавати свої послуги навіть під час блокади міста або тривалих повітряних тривог, своєчасно реагували на виклики і фахово вирішували багато питань, часто працюючи у надзвичайному режимі на межі людських можливостей.

Треба враховувати, що під час війни багато працівників виїхало з міста або були мобілізовані до ЗСУ, що також збільшило навантаження на тих, хто залишився. Тим не менш керівництву міста і зазначених КП вдалося зберегти трудові колективи та дієздатність підприємств.

Так, відповідно до результатів муніципального опитування, 62% сумчан позитивно оцінюють якість роботи КП «Міськсвітло» (Едуард Велитченко) з ремонту електромереж, 56% – якість послуг зі збору сміття КП «Чисте місто» (Олексій Легкий), 52% – якість роботи КП «Міськводоканал» (Анатолій Сагач) з ремонту водопроводу.