Сумчанин Антон Швачко – головний претендент на депутатський мандат після відставки Авакова

Якщо у п’ятницю, 16 липня, Верховна рада затвердить Дениса Монастирського головою МВС України, то його крісло в парламенті стане вакантним. Найімовірніший кандидат на можливе вільне місце у фракції Слуг народу — 28-річний мешканець Сум Антон Швачко, пише НВ.

Депутат Слуги народу, очільник правоохоронного комітету Верховної Ради Денис Монастирський зараз є ключовим претендентом на місце Арсена Авакова, який 13 липня подав у відставку з посади міністра внутрішніх справ. Кандидатуру Монастирського запропонував особисто президент Володимир Зеленський.

Розгляд подання про його призначення головою МВС відбудеться у Верховній Раді в п’ятницю, 16 липня. За день до цього, 15 липня, парламент, як очікується, розгляне заяву Авакова про відставку.

28-річний секретар партійного осередку з Сум: хто такий Антон Швачко

Інформації про нього небагато. За даними порталу ЧЕСНО, який ще в серпні 2019 року писав про «лаву запасних» Слуги народу, Антону Швачку нині 28 років — він народився 11 грудня 1992 року в Сумах.

Закінчив факультет маркетингу Сумського національного аграрного університету. Отримав освітньо-кваліфікаційний рівень магістра за спеціальністю «Інженер-технолог ресторанного бізнесу. Маркетолог».

На момент подачі документів кандидатів від Слуги народу до ЦВК (2019 рік) в офіційній біографії Швачка для Центрвиборчкому було вказано, що він безпартійний і безробітний. У той період проживав в Сумах, раніше не був судимий.

У декларації Антона Швачка за 2018 рік, яку він подав перед тим, як балотуватися в нардепи, кандидат вказав дві квартири в Сумах. Однією з них (площею 30,67 кв. м) він володіє разом з матір’ю, іншою (площа 85,2 кв. м) — сам. Ще один житловий будинок у Сумах (40.5 кв.м) та земельна ділянка в цьому ж місті оформлені на матір потенційного нардепа, Надію Швачко.

Єдиним джерелом доходів за декларований період Швачко вказав 48 тис. грн доходів «від відчуження рухомого майна (окрім цінних паперів та корпоративних прав)», які передав йому чоловік на ім’я Дмитро Козін.

При цьому серед грошових активів Швачко вказані:

  • 283650 грн на рахунку в ПриватБанку
  • $27 тис. готівкою
  • 15 тис. євро готівкою
  • 250 тис. грн готівкою

Іншої підтвердженої та важливої інформації про Антона Швачка у відкритих джерелах немає.

НВ