Сумчанин повернув собі велосипед, який викрали 7 років тому

Історія сумчанина Дмитра Зінченка може здаватися фантастичною, але вона цілком реальна. Чоловік придбав рідкісний та коштовний велосипед, але поїздити на ньому встиг лише кілька років. Сім років тому у Дмитра просто з-за спини вкрали двоколісного товариша.

Шукали велосипед через інтернет-оголошення, по запчастинах і на барахолках, але усе марно. Аж поки днями один із товаришів Дмитра не побачив саме той велосипед, гортаючи стрічку платформи онлайн-оголошень OLX. Як розвивалися події, детально розповів головний герой історії.

Придбав мрію

В юнацтві про такий велосипед я і мріяти не міг, бо коштував він як недорогий автомобіль. Коли я влаштувався на роботу у веломагазин, то зрозумів, що мрію, якщо сильно напружитись, можна здійснити. Назбирав грошей і купив велосипед новим у 2011 році. Його везли на замовлення із заводу в Україну. Обійшовся велосипед тоді у 4 тисячі євро.

Обернувся, а крадій вже набирав швидкість

Я ніколи не залишав велосипед біля магазинів, у під’їздах, коморах, навіть пристебнутим. Зберігався він завжди вдома. Володів ним до одного дня, то був листопад 2014 року. Тоді в темну пору доби я стояв до нього спиною, а злодій тихо вкрав його прямо з-за спини. Коли я обернувся, крадій уже набирав швидкість, я біг за ним метрів 700 ще, але наздогнати було нереально. Звичайно, у мене був шок, підтримували друзі та близькі. Перші кілька місяців було дуже важко. Заява була написана, але сподіватися, що якось допоможуть, не доводилося. Оскільки велосипед був рідкісним, то шукали в інтернеті: за формами, по барахолках, електронним оголошенням, по запчастинах, бо багато деталей на ньому були ексклюзивні і можна було легко їх впізнати. Через кілька років, я звикся з втратою та зібрав схожий велосипед. Згадував про зникнення тільки іноді в колі велосипедистів, згадуючи та розповідаючи який велосипед у мене був.

Думав, що сплю

І ось одного дня рано вранці дзвонить мені товариш і каже: “Твій вел на OLX продається, поїдемо у Харків”.

Я думав, що ще сплю, не відразу зміг повірити, адже минуло 7 років. З продавцем спілкувалися, представившись, що ми з Харкова та домовилися про зустріч. Сумська поліція нічим допомогти не змогла, здавалося їм на цю справу все одно. Ми поїхали на машині до Харкова, звернулися до відділення поліції у районі продавця. Там нам пішли на зустріч, попри те, що навіть не були зобов’язані це робити, а їхати з нами повинен був сумський слідчий. Зрештою нам виділили патруль, ми домовилися про зустріч.
Зустрічаємося із продавцем, поліція чекає у засідці

Поліцейські були в засідці, а ми пішли на зустріч до приватного сектору. Наше завдання було вивести велосипед за межі двору на вулицю і дати сигнал поліцейським. Так і вчинили. Хлопці діяли вкрай професійно, під’їхали швидко і взяли під свій контроль ситуацію до приїзду слідчо-оперативної групи. Продавець виявився не злодієм, йому цей велосипед віддали за борги у Сумах. Він назвав прізвище й ім’я злодія та співпрацює зі слідством.

Велосипед – вдома

Мені велосипед віддали того ж дня. Його я дуже люблю, тому він займе своє місце у мене у квартирі й надалі доставлятиме мені задоволення від поїздок. Вчора вже відбулася довгоочікувана поїздка на старому товариші. Хочу подякувати всім моїм друзям, причетним до пошуків та повернення велосипеда.

SP