Сумчанин, у будинок якого прилетіла ворожа ракета, півтора місяці не може отримати компенсацію

На особистий прийом громадян до начальника Сумської обласної військової адміністрації Володимира Артюха звернулися жителі міст Суми та Ромни.

Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ветеран військової служби, особа з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з Роменської громади потребує допомоги у вирішенні питання щодо надання житла. Заявник перебуває в черзі під номером 1, але понад 20 років не може отримати житло.

Як пояснює міська влада, наразі така ситуація склалась через те, шо у бюджеті громади відсутні кошти на залучення їх до реалізації Програми на придбання житла громадянам, які перебувають на квартирному обліку. Володимир Артюх доручив структурним підрозділам обласної військової адміністрації знайти можливість для виділення коштів з обласного бюджету (субвенція міському бюджету).

Також за допомогою до очільника Сумщини звернувся житель Сум, чиє житло було зруйноване внаслідок ракетного удару. Тоді ж загинула і дружина заявника, а сам чоловік залишився без даху над головою. Півтора місяці постраждалий не може добитись вивозу сміття, на яке перетворився його будинок та отримати компенсацію на відновлення житла.

Як доповіли Володимиру Артюху представники Сумської міської ради, обидва питання перебувають на стадії вирішення. Крім того, заявнику передбачена допомога з міського бюджету. Очільник Сумщини доручив профільним департаментам сприяти виділенню допомоги жителю Сум і з обласного бюджету.

«Ми допомагаємо громадам вирішувати проблеми громадян, адже всі вони – жителі Сумщини. Але хочу нагадати керівникам громад та депутатам, яких обирали люди, що ваш головний пріоритет – турбуватися за своїх громадян, допомагати їм та ефективно вирішувати проблемні питання», – підкреслив Володимир Артюх.