Суми готуються до найяскравішої події червня

У рамках святкування Дня Конституції України в Сумах відбудеться традиційний фестиваль духової музики «Сурми України».

Про підготовку учасників та програму найочікуванішої мистецької події міста розповіли сьогодні на брифінгу заступник міського голови Віра Мотречко та начальник відділу культури та туризму Наталія Цибульська.

«До фестивалю готуємось всебічно та грунтовно, аби прийняти учасників і гостей на високому рівні та створити свято, адже «Сурми України» – це захід, за яким Суми знають в Україні та Європі», – наголосила Віра Мотречко.

У рамках XVIІ Міжнародного фестивалю духової музики «Сурми України», повідомила Наталія Цибульська, на сумчан чекає зустріч із кращими духовими оркестрами Сум, Києва, Одеси, Чернігова, Харкова, Кременчука, Новомосковська.

Приїде і колектив із Польщі. Щоправда, який саме, наразі достеменно не відомо.

Загалом для сумчан і гостей міста заграють 14 колективів. А це понад 500 учасників.

Дебютуватимуть цьогоріч оркестри Почесної варти Президента України та Нацгвардії, а також дитячий колектив із Київської області.

Фінансування фестивалю здійснюється за кошти міського бюджету. На це передбачено 600 тис. гривень. Суб’єкти господарювання, зазначила Наталія Цибульська, йдуть назустріч, надаючи знижки на проживання та харчування учасників, тим самим також сприяючи у проведенні мистецького свята.

«Для фестивалю цифра 17 – вагома. Він, так би мовити, досяг зрілого віку. Це свідчить про стабільність його проведення. Додам, що ті, хто хоч раз узяли в ньому участь, залюбки повертаються, а ті, хто, ще не були, прагнуть потрапити», – стверджує начальник відділу культури та туризму.

Фестиваль традиційно розпочнеться напередодні Дня Конституції України – 27 червня. Наступного дня, 28 червня, відбудеться марш-парад по вул. Соборній, виступи на різних майданчиках міста, концерт в театрі ім. Щепкіна та яскраве шоу на стадіоні «Ювілейному».

Вхід на всі заходи вільний.

Джерело: smr.gov.ua