Суми захлинаються у смітті, а «А-Муссон» знову анонсує ріст тарифу

Суми після вихідних – наче після сміттєвого апокаліпсису.

Майже у кожному районі міста – переповнені баки, до яких не підступитися через завали навколо.

Це вулиця Кондратьєва. Дарма що поряд – дитячий садочок і житлові будинки. Сміттєва купа росте, хоча навколо контейнерного майданчика мала б прибирати компанія, яка вивозить сміття.

59dc6b58c33c9_1

Таку ж картину сумчани бачать і на Хіммістечку. Переповнені баки тут – уже норма.

59dc6b5ca8668_2

Три четверті обласного центру обслуговує товариство «А-Муссон» – воно із 2015 року є сміттєвим монополістом у Сумах. Кожного року підприємство підвищує тариф на свої послуги, але сумчани впевнені: це аж ніяк не покращує якість його роботи.

На прохання людей команда СТС наглядно показувала товариству «А-Муссон», що сміття у місті повно, і з цим потрібно щось робити. Але відтоді мало що змінилося. Директор підприємства і зараз не бачить переповнених баків.

9

«Вивозимо згідно графіків, згідно договору комунального. Нема баків переповнених! Після вихідного дня кругом таке», – коментує директор ТОВ «А-Муссон» Олексій Олійник.

Профільні чиновники знайшли вихід із ситуації: аби у місті стало чистіше, пропонують…учергове підвищити тариф.

«Буде перегляд тарифу, включимо і приватний сектор, туди на вивіз крупно габаритного сміття. Якщо норма накопичення буде збільшена – то будемо підвищувати тариф на гривню – на півтори. «А-Мусонну» вже є приписи. Ще один – і вони йдуть із сумського ринку. Але дуже не хотілося б допускати цього», – говорить заступник міського голови Сум з питань ЖКГ Олександр Журба.

«А-Муссон» так не хочуть відпускати із ринку послуг, що прощають навіть плутанину у кількості машин, що мають обслуговувати сумчан.

На підмогу монополісту, який не в змозі вчасно вивозити сміття, попросили долучитися ЖЕКи – на благодійних засадах.

«Якщо вони хочуть, щоб вивозили і допомагали їм ЖЕКи – хай нагрузить ЖЕКи міська рада, порахує в їх тариф, і потім будуть питати з ЖЕКів цю допомогу. Є у нас 2 обслуговуючі компанії – одна четверту частину обслуговує – у неї все добре, чомусь у них коштів вистачає. Одна обслуговує на порядок більше. Так може нам треба завести ще пару компаній, які б справлялися», – говорить член постійної комісії з питань ЖКГ Євген Косяненко.

Тарифи і ефективність роботи «А-Муссону» найближчим часом розглянуть на засіданні постійної комісії із питань ЖКГ. Про її висновки ми повідомимо вам у наступних випусках новин.