«Сумигаз» у п’ятірці кращих

«Наша майстерність – ваша безпека!» – під таким гаслом відбулись Всеукраїнські змагання фахівців діагностики газопроводів. Такі масштабні змагання для газовиків-діагностів проводяться вперше. У конкурсі взяли участь кращі фахівці із 21 газорозподільної компанії України.

Організатором першості стала група РГК та Укргазпрофспілка. Проміжні тури проходили у трьох регіонах – Центральному, Східному та Західному. Переможці, три кращі бригади, далі боролись за першість у фіналі у м. Рівне.

«Ті знання і навички, які газовики з усієї України демонструють під час змагань, і є їхньою щоденною, кропіткою працею, від якої залежить не лише запобігання втратам газу, а й за великим рахунком, життя та безпека споживачів», – зазначила начальник Управління технічного планування РГК Тетяна Бузовська.

Свою справність та вміння бригада від ПАТ «Сумигаз» показувала разом з іншими 7 командами зі Східного регіону.

«Ключове у забезпеченні безаварійності функціонування газорозподільної системи – професіоналізм роботи бригад КПО. Саме ці фахівці своєчасно виявляють аварійні ділянки газопроводів і тим самим запобігають виникненню аварійних ситуацій», – зазначає головний інженер ПАТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко.

У ході змагань сумська бригада КПО у складі чотирьох фахівців демонструвала свої професійні навички по 5 різним завданням. За умовами змагань, практичні дії відпрацьовувались на трьох локаціях: виконання робіт з комплексного приладового обстеження мереж – надземних і підземних, та технічне обстеження газопроводу в шурфі. На кожен вид робіт виділялося по 40 хвилин.

Проходження всіх етапів оцінювала конкурсна комісія. Для всіх учасників було забезпечено рівні умови: виконання однакових ситуацій і завдань в практичній частині конкурсу. До уваги брали не тільки оперативність роботи, а й правильність і послідовність дій команди, вміння вправлятися з приладами та теоретичні знання.

На оцінку впливала також укомплектованість бригади необхідними для виконання робіт приладами, інструментами, пристосуваннями та засобами індивідуального захисту. Спеціалізоване авто має бути укомплектоване по 27-ти пунктам. Окрім, звісно, течошукачів, трасошукачів, контрольно-вимірювальних приладів, повинні бути засоби для шпилькування ґрунту, слюсарні інструменти, спецодяг, засоби індивідуального захисту, а також попереджувальні знаки, аптечка та інше.

За результатами Всеукраїнських змагань кращу майстерність показала бригада ПАТ «Івано-Франківськгаз».

Бригада ПАТ «Сумигаз» отримала четвертий результат серед команд Східного регіону.