Сумщина випередила західні області за обсягами україномовного контенту в радіоефірі

27

Сумська область посіла 4 місце за результатами моніторингу мовних квот на радіо.

Про це повідомила представник Нацради з питань телебачення та радіомовлення в Сумській області Лариса Якубенко в Facebook.

Обсяг пісень українською мовою в ефірі місцевих та регіональних радіостанцій Сумщини за 1 півріччя 2017 року склав 58%, що перевищує показники львівських та волинських радіостанцій.

Попереду виявилися лише Тернопільска, Івано-Франківська та Рівненська області.

25

У коментарях Лариса Якубенко пояснює, чому Сумщина зайняла лідируючі позиції.

«По-перше, СЛОБОДА ФМ з самого початку свого заснування давала україномовний пісенний контент. По-друге, ДІВА-РАДІО минулого року ще до прийняття рішення про квоти стало ставити в ротацію україномовні пісні і працювати під гаслом “Слухай своє, слухай українське! (за що велика шана керівнику ТРО Nataliya Bratushka, Олександр Качанов та всьому колективу). По-третє, міській голова Конотопу з самого початку своєї каденції став наполягати на трансляції україномовних пісень на місцевому радіо (ТРО “ВЕЖА”). І взагалі, керівники місцевих радіостанцій відповідально поставилися до цього питанння. Я вдясна їм за громадянську позицію», – говорить представниця Нацради.

Детальніше ознайомитися з результатами моніторингу можна тут.

Нагадаємо, відповідно до законодавства обсяг україномовних пісень має бути не нижче ніж 25%. Уже в листопаді квота складатиме 30%.