Сумська мерія розповіла, хто має право на безкоштовний капремонт житла

Управління соцзахисту населення інформує містян щодо Порядку проведення безоплатного капітального ремонту житлових будинків і квартир, що перебувають у власності осіб, які мають право на таку пільгу.

Претендувати на капремонт житлових будинків і квартир можуть інваліди війни та прирівняні до них особи, а також особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (у разі його проведення власними силами – передбачена компенсація пов’язаних з цим витрат). На безкоштовний ремонт мають право і особи, на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто й інших місць примусового тримання, визнані інвалідами, дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань.

Ремонт проводиться за місцем постійного проживання і реєстрації особи, яка має право на таку пільгу, із розрахунку 21 кв. метр загальної площі будинку, квартири на кожну особу. Розраховувати на ремонт можна лише тоді, коли житловий будинок чи квартира належать пільговику на праві приватної, зокрема, спільної власності.

Види та обсяги ремонтних робіт, які необхідно виконати, визначаються з урахуванням строку проведення останнього капітального ремонту та виходячи з орієнтовної тривалості ефективної експлуатації елементів будинку, квартири, визначеної правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій.

Право проводити безоплатний капремонт вказані особи мають один раз на 10 років, повідомляють у мерії.