Сумська митниця спростувала заяви щодо нецільового використання коштів

На сторінках інтернет-видань з’явилася інформація, розповсюджена  Управлінням захисту економіки  Департаменту  захисту економіки Національної поліції в Сумської області, щодо нецільового використання бюджетних коштів Сумською митницею ДФС.

Зважаючи на той факт, що Сумська митниця ДФС має давні, дружні стосунки з органами Національної поліції в Сумській області, ці публікації викликали неабияке здивування. Працівниками УЗЕ Департаменту  захисту економіки Національної поліції в Сумській області дійсно направлено листи до митниці з виявленими невідповідностями під час моніторингу та аналізу офіційного загальнодержавного веб-порталу «Державні закупівлі».  Сумська митниця ДФС надала вичерпні відповіді на ці листи.

Щодо порушення Закону України «Про захист економічної конкуренції» митники відповіли органам поліції, що предметом закупівлі в митниці є  роботи, а не товари. Вказане в тендері  обладнання закладено в технічне завдання проектувальника. Воно є найоптимальнішим, зважаючи на кінцеву мету виконання робіт. Водночас митниця не мала наміру обмежувати участь у тендері всіх бажаючих. Будь-який учасник мав право звернутися за роз’ясненням щодо змісту тендерної документації в частині можливості подання еквівалентів продукції, що закуповується в межах тендеру.

У будь-якому разі не було факту встановлення кваліфікаційних критеріїв, які б обмежували участь у тендері учасників, оскільки критерії встановлено відповідно до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі». Наразі має місце технічна помилка щодо не зазначення виразу «або еквівалент».

Зважаючи на отримані листи від поліції, митницею прийнято рішення скоригувати тендерну документацію і повторно провести процедуру для встановлення вагового комплексу, який вкрай потрібен Сумській митниці ДФС для унеможливлення контрабандних потоків та збільшення надходжень до державного бюджету.

Залишається питання щодо незрозумілої суми 13,9 млн. гривень. Повідомляємо, що Сумською митницею ДФС планувалось та проводиться закупівля робіт на суму 6,95 млн. гривень. Пропозиція за тендерною документацією склала 6,4 млн. гривень. Хочемо підкреслити, що економія більш ніж 500 тис. грн має значний внесок для державного бюджету.