Сумські екологи розповіли, що робиться з Пслом

Результати лабораторних досліджень проб води з р. Псел оприлюднено на сайті управління Держекоінспекції в Сумській області.

Після отримання інформації про ймовірне забруднення річки Псел з соціальної мережі Facebook

а також на підставі отриманого Інспекцією звернення громадянина, спеціалістами Державної екологічної інспекції у Сумській області було здійснено виїзд на місце та проведено відбір проб води з р. Псел (в місці скиду зворотних вод з очисних споруд КП «Міськводоканал» Сумської міської ради, нижче скиду – в районі Старого Села Сумського району та вище скиду – неподалік бази відпочинку «Вітязь»).

Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції проведені вимірювання вмісту забруднюючих речовин у відібраних пробах, результати яких показали, що якість води у відібраних пробах відповідає встановленим гранично допустимим концентраціям для водойм комунально-побутового використання, за виключенням таких показників:

ХСК (кількість еквіваленту кисню (1/2 О), яка потрібна при хімічному окисленні органічних і неорганічних речовин, які містяться у воді під дією окиснювачів) – перевищення у 1,4 рази у порівнянні до ГДК;

БСК (кількість розчиненого кисню, виражена у міліграмах, необхідна для окислення органічних сполук, які знаходяться у 1 дм3 води в аеробних умовах в результаті біохімічних процесів) – перевищення у 1,2 рази у порівнянні до ГДК.

Екологи наголошують, що це – не хімічне забруднення, а органічне. А що саме – це будуть з’ясовувати екологи, фахівці Водоканалу та Держпродспоживслужби.

Прокуратурою Сумської області розпочато кримінальне провадження за фактом порушення правил охорони вод.