Сумські митники знайшли заховану скрипку Страдіварі

Працівниками Сумської митниці ДФС разом з працівниками Служби безпеки України в Сумській області та прикордонної служби  зупинено спробу вивезення історико-культурних цінностей поза межі країни.

Вчора в зону митного контролю митного поста «Бачівськ» Сумської митниці ДФС заїхав транспортний засіб марки «Мерседес» під керуванням громадянина Молдови. Громадянин прямував до Російської Федерації, обравши форму митного контролю “зелений коридор”.скр2

Під час проведення митного контролю в задньому відділенні автомобіля під особистими речами виявлено скрипку з написом всередині «Antonius Stradivarius faciebat anno 1719», телефонний апарат з написом «Osterreichische Telefon – Fabrik A.G. vorm. J. Berliner Wein, XIII/1.», ікону з образом Святого Спірідона,  книги з написом «Giannetto» 1870 року  та «Pompei as it was and as it is by Bagot Molesworth M.A.» 1904 року, в середині якої знаходились 23 паперові банкноти до 1960 року випуску, також поштова марка 1973 року.

Такі предмети  обмежені до переміщення через митний кордон України у відповідності до інструкції, затвердженої  наказом Мінкультури і мистецтв України  від 22.04.2002  №258.

Таким чином, молдованин вчинив дії спрямовані на переміщення вищезазначених предметів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме з використанням способу, що утруднювало їх виявлення.

Наразі всі предмети вилучені для подальшої експертизи та прийняття правового рішення.

Зазначені дії мають ознаки порушення  митних правил, передбачених статтею 483 Митного кодексу України.