Сумські підприємці сплатили майже півмільйона штрафу за незаконну торгівлю пивом

У червні поточного року фахівцями Державної податкової інспекції у м. Сумах було встановлено 3 факти зберігання алкогольних напоїв у місцях, які не внесено до єдиного реєстру місць зберігання. До того ж були відсутні ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

За безліцензійну торгівлю алкогольними напоями суб’єктам господарювання доведеться сплатити фінансову санкцію у розмірі 17 тисяч гривень. Як результат, загальна сума штрафних та фінансових санкцій до виявлених порушників склала 465,8 тисяч гривень.

«Згідно законодавчої норми, з 1 липня 2015 року пиво вважається алкогольним напоєм. Для отримання права торгувати пінистим напоєм, суб’єкт господарювання повинен придбати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Щорічна плата за ліцензію протягом року становить 8 тисяч гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат у місті, на селищній території – 500 гривень», – повідомляє начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Державної податкової інспекції у м. Сумах Павло Парафійник.