Сумський обласний конкурс проектів у сфері роботи з дітьми та молоддю: підсумки

Сьогодні в Сумському прес-клубі відбулася прес-конференція за участі начальника управління молоді та спорту Сумської ОДА Дмитра Лантушенка, його заступника Ольги Резніченко та члена правління ГО «Сумська молодіжна організація «Ліцей» Владислава Діброви, на якій обговорили результати реалізації обласного конкурсу проектів у сфері роботи з дітьми та молоддю на 2018 рік. Також розповіли про найцікавіші цьогорічні проекти.

Дмитро Лантушенко зазначив, що цьогоріч реалізовували 30 з 60 проектів за такими напрямками:

 • Національно-патріотичне виховання молоді (11 проектів на суму 476 580 гривень);
 • Здоровий спосіб життя (7 проектів, 354 060 гривень);
 • Розвиток неформальної освіти (8 проектів, 429 767 гривень);
 • Зайнятість молоді (2 проекти, 61 649 гривень);
 • Проекти з партнерської підтримки молоді, що проживає на тимчасово окупованій території, та внутрішньо переміщених осіб (1 проект, 54 944 гривень).

Найбільш успішними були проекти  «Eko-clean 2», «Лісова студія «Сумщина мальовнича», «Профорієнтаційна майстерня», «27 вишиванок до 27-ї річниці Незалежності України», туризм Великописарівщини «Відродження»;  наметові табори «Місток поколінь», «Табір миру», «Учнівське самоврядування», табір «Лицар честі» ім. Івана Євдокименка.

На цих проектах діти відпочивали на природі, змагалися в різних мистецьких напрямках, займалися  туризмом, учнівським самоврядуванням,фізичним гартуванням, патріотичним вихованням, удосконалювали навички з журналістики та багато іншого. А на їх реалізацію виділили кошти з обласного бюджету.

У  2019 році формат проведення конкурсу розмежують за двома напрямками – національно-патріотичне виховання та молодіжна політика різного спрямування (неформальна освіта, здоровий спосіб життя, працевлаштування, міжнародне співробітництво  і інше). На це з обласного бюджету виділять 1 млн. 600 тисяч гривень, де 600 000 – це реалізація проектів національно-патріотичного виховання, а 1 000 000 – молодіжної політики.

Для відбору проектів відповідно до цих напрямків  функціонуватимуть дві комісії, до складу яких може ввійти кожен, хто є чи вважає себе експертом у цих сферах. Для цього з 11 жовтня до 1 листопада потрібно надсилати резюме до управління молоді і спорту  Сумської ОДА.

Ольга Резніченко розповіла, що всі проекти реалізуються за чіткою нормативною базою, адже є відповідна постанова затверджена ще у 2011 році  Кабінетом Міністрів України. Але щорічно до неї вносяться певні зміни.

Відтак цього року, перш ніж створювати проект, громадські організації мають врахувати, що:

 • відтепер термін реєстрації  громадських організацій для участі у конкурсі скоротився з 2 років до 6 місяців;

 • організація подає лише заявку, кошторис проекту, його опис, лист-підтвердження від інших організацій (якщо вони беруть участь в реалізації) та інформацію про організацію;

 • захист конкурсної пропозиції можливий тільки державною мовою;

 • власний внесок організації на підтримку проекту зменшився з 25% до 15% від всієї суми;

 • забороняється надання фінансової підтримки на реалізацію проекту за рахунок інших бюджетів (державного чи міського), адже фінансування надається з бюджету області;

 • якщо організація відмовляється чи не з’являється на публічний захист проекту, то його знімають з конкурсу;

 • конкурсна комісія може зменшувати розмір затвердженого  кошторису проекту, якщо вважає деякі його аспекти недоцільними, або збільшувати, якщо це буде обґрунтовано (підняття цін на паливо). Проте самостійно його змінювати не можна;

 • конкурсна комісія формується організатором з експертів у відповідному напрямку, але  її члени повинні надати про себе резюме (ПІБ, місце роботи і посаду, назву організації з усіма юридичними аспектами, наприклад код ЄДРПОУ).

Також 1,2 та 3 листопада відбудуться тренінги, на яких кожному розкажуть, як правильно написати свій проект. Про деталі проведення інформуватимуть пізніше на сайті управління та на сторінці у Фейсбук.

Владислав Діброва анонсував реалізацію проекту «Слуга народу» у листопаді 2018 року. Сумчани та жителі області  спробують себе у ролі депутатів, спілкуватимуться з головою ОДА та обласної ради, писатимуть проекти рішень та намагатимуться їх прийняти у сесійній залі.

Нагадаємо: конкурс проектів на 2019 рік розпочався 30 березня і закінчиться 23 листопада цього року.

Галіна Корявко