СУМСЬКИЙ СУД ПОЯСНИВ, ЧОМУ ВІДМОВИВСЯ ВИЗНАВАТИ ДНР ТЕРОРИСТАМИ

13 травня редакція сайту СТС отримала листа від голови Зарічного районного суду м.Суми Ганни Шелєхової, у якому вона просить надати спростування  новини «У Сумах суд відпустив колишнього СБУшника, який хотів влаштуватися на роботу в ДНР». Зазначимо, що цей матеріал був розміщений нами із посиланням на всеукраїнський сайт http://www.dialog.ua/.

Цитуємо текст листа:

«07.05.2016 на сайті СТС розміщена стаття під назвою «У Сумах суд відпустив колишнього СБУшника, який хотів влаштуватися на роботу в ДНР».

В тексті зазначеної статті, а саме: в абзаці 3, вказано: «У постанові суду від 28 квітня поточного року сказано, що суд відмовився визнавати Донецьку і Луганську «народні республіки» терористичними організаціями».

Вказана інформація не відповідає дійсності, оскільки Зарічний районний суд м.Суми під час розгляду кримінального провадження щодо обвинуваченого гр. Р. у незакінченому замаху на участь у терористичній організації та неодноразовому самовільному залишенні ним місця служби без поважних причин вирішував лише ті питання, що були винесені на розгляд, та досліджував лише ті обставини, які були зазначені в обвинувальному акті.

Оскільки гр. Р. не інкримінували створення терористичної організації в даній конкретній справі, то суд і не приймав рішення  про визнання або невизнання будь-якої організації терористичною, а вільне трактування засобами масової інформації вироку викривляє як зміст наведених судом мотивів, так і суть обставин, які досліджувались судом та про які йшлось у кримінальному провадженні.

Звертаємо вашу увагу: підставою для виправдання гр. Р. стало те, що прокурор, який зобов’язаний під час розгляду доводити всі без виключення обставини, які він поклав в основу обвинувачення, надав докази, більшість із яких визнана судом неналежними і недопустимими, оскільки вони були здобуті з грубими порушеннями норм чинного законодавства, а інші, наприклад, покази свідків чи зміст телефонних розмов, – як самі по собі, так і в сукупності прямо чи не прямо не підтвердили того, що гр. Р. мав намір працевлаштуватись до лав «ДНР».

Враховуючи, що поширена інформація стосовно Зарічного районного суду м.Суми є недостовірною, просимо відповідно до п.2 ч.3ст.26, ст.37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»  в законний спосіб спростувати вищевказану інформацію».

13211130_253286428394016_807092804_o