Сумського чиновника викрили у корупції, однак він все одно залишився директором одного із підприємств

Ще взимку Зарічний суд визнав директора КП «Шляхрембуд» Олександра Вегеру винним у корупції та наклав на нього штраф. А ось посадовці у міськраді на діяльність головного дорожника просто закрили очі.

Серпень 2016. У Сумах розгортається публічна боротьба із корупціонерами. Директора КП «Шляхрембуд» Олександра Вегеру звинувачують у тому, що він налагодив  на підприємстві цілий сімейний підряд: влаштував на роботу власну доньку та зятя, і тепер вони працюють начальниками відділів. За «гарну» роботу отримують регулярні премії та відпустки.

Цікаво наступне: українське законодавство дозволяє брати на роботу родичів. Однак необхідно правильно оформити документацію: члени родини не мають права підпорядковуватися один одному.

Лютий 2017. Зарічний суд офіційно визнає пана Вегеру корупціонером та підтверджує: конфлікт інтересів був.  І штрафує порушника закону на символічні 3 тисячі гривень. Однак, це – не єдине, у чому звинувачують головного дорожника міста. Директор «Шляхрембуду» орендує для потреб підприємства автівку у власної дружини. Оренду сплачують із міського бюджету. І один місяць користування авто обходиться місту у більш ніж 10 тисяч гривень. За махінації підлеглого ледь не поплатився міський голова Сум – днями отримав припис від Агентства з питань запобігання корупції.

«За результатами проведеної Національним агентством перевірки встановлено, що посадові особи Сумської міської ради не вжили заходів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності директора комунального підприємства «Шляхрембуд» Сумської міськради Олександра Вегери у визначений законодавством термін. Міський голова повинен був вжити заходів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності Олександра Вегери протягом місяця з дня реєстрації постанов суду», – йдеться в повідомленні.

 Якщо міський голова не виконає приписів НАЗК, отримає штраф : від 170-ти до 4250 гривень. Тож дисциплінарне стягнення не змусило довго чекати.

«Директору комунального підприємства було винесено догану міським головою, і звичайно, що в зв’язку з цим, він буде позбавлений преміювання. Якщо буде встановлений повторно факт і буде звернення, то його можуть звільнити”, – говорить перший заступник міського голови Володимир Войтенко.

Депутати міської ради також зацікавилися діяльністю корупціонера. Олександр Зименко направив депутатське звернення, щоб отримати інформацію від «Шляхрембуду» щодо їх чинного статуту, а також переліку майна, що перебуває в оренді у підприємства. Відповідь збентежила.

«Ми отримали зранку відповідь з приводу того, що статут є на сайті міської ради і йдіть будь-ласка подивіться. Статуту на сайті немає. Відповідь дуже не компетентна, і в принципі не зрозуміла, вони спрацьовують дуже оперативно, відповіді на звернення дають швидко, але останнім часом на більшість звернень ідуть просто відписки»,говорить помічник депутата міськради Олександра Зименка «Об’єднання «Самопоміч» Марина Педько.

 Невже комунальному підприємству є що приховувати?