Сумського студента росіяни викрали і видавали за полоненого морпіха

Російські пропагандисти не втомлюються вигадувати нові фейки про “досягнення” своєї армії.

Один з останніх – про здачу в полон бойовикам українських морських піхотинців у Маріуполі, але серед полонених земляки упізнали звичайного студента із Сум. Хлопця викрали і вивезли, а потім перевдягнули у військову форму і змусили зніматися у фейкоролику, зазначається в  ТСН.

На російському телебаченні демонструють кадри чоловіків: хтось у цивільному одязі, хтось в однострої з піднятими руками.

«Продовжують брати в полон військовослужбовців 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ, що дислокується в Маріуполі», – звучить у сюжеті РФ.

Одного із українських бранців упізнали родичі – це студент із Сум, якого росіяни викрали, перевдягли у військову форму і змусили зніматися як військовополоненого.

«А ось Ваню переодягнули у форму, начебто він військовий і здався сам, хоча він жодного стосунку до військових не має», – розповідають рідні, які побачили хлопця на кадрах у Мережі.

 Усе це бачив товариш Івана, що теж стояв у черзі на проїзд за кілька автівок позаду.

Друзі підозрюють, окупантів могли розлютити світлини та відео, що були в телефоні товариша.

«У всіх були воєнні фотографії. Всі ми були додані в сайти, чати різні, як відбуваються військові дії. Після того, як взяли в руки телефон російські солдати, і почалася ця бійка», – каже хлопець.

Вадим не ризикнув проходити блокпост, розвернувся й поїхав назад. А з Іваном відтоді не було зв’язку. Коли з’явилось відео з військовополоненими, одразу його впізнав.

«Мені здається, що вони всі там переодягнені, просто звичайні цивільні люди, і це все фейк, і вигадки. І чого це Росія робить, я не розумію. Тобто, вона краде молодих пацанів, які й автомата ніколи не тримали, і розповідають, що це професійні військові, які здаються», – каже Вадим.

Що 19-річний Іван Резнік не був військовослужбовцем, підтверджують і у військоматі.

«У зв’язку з тим, що він проходить навчання, що він студент, до 2023 року йому надана відсрочка. Його до Збройних Сил не призивали», – повідомляє речник керівника обласного ТЦК та соцпідтримки Олександр Бондаренко.

Але, пояснюють, у військовій держадміністрації росіяни ідуть на все, щоб підживлювати фейки про свої перемоги.

«Взагалі це нісенітниця, що вони там 1356 осіб здалися в полон – це взагалі брехня, і їм для статистики не вистачало людей. Тому вони цивільну особу, нашого бранця використали», – каже керівник управління оборонної роботи Сумської ОВА Василь Одарченко.

Скільки на відео справжніх військовополонених, а скільки таких, як Іван, цинічно викрадених та насильно вивезених цивільних, ще встановлюють. Але те що росіяни полюють на українців – беззаперечно. Лише на Сумщині під час тимчасової окупації зникло понад півтори сотні людей. Кожен випадок задокументований і переданий у відповідні служби, які працюють над тим, щоб знайти усіх наших громадян і повернути додому.