Сумський дільничний розповів пенсіонерам, як вберегтися від телефонних шахраїв

Роман Супрун, дільничний офіцер поліції Сумського міського відділу поліції, зустрівся з літніми жителями своєї дільниці, аби розповісти їм про те, як вирахувати телефонного шахрая і уникнути його пастки. 

Старший лейтенант говорить: більшість з ошуканих аферистами жертв – це люди віком 60 років і старше. Причинами такого явища правоохоронець бачить звичку довіряти  незнайомцям, що представляються працівниками владних органів та банків,  елементарну неінформованість та відсутність доступу до більш сучасних засобів масової інформації, ну і звичайно ж – велике бажання допомогти своїм рідним у будь-якій біді чи у неприємностях.

Тож, аби  літні жителі на його дільниці могли зрозуміти, що  їм дзвонять саме шахраї, Роман Супрун зустрівся з мешканцями одного з багатоквартирного будинку по вулиці Металургів і провів з ними профілактичну бесіду. Враховуючи умови карантину, він організував зустріч з усіма необхідними  засторогами – громадяни були у масках і спілкувалися з дотриманням необхідної дистанції.

Дільничний розповів їм про те, які бувають шахрайські схеми, які прийоми використовують аферисти для того, аби тримати свою жертву на зв‘язку, і що необхідно знати й робити у випадку, коли до них раптово зателефонують незнайомці.

«Шахраї можуть телефонувати у будь-який час – вночі, коли людина зі сну не може чітко аналізувати їх слова, вдень, чи увечері, – застеріг слухачів старший лейтенант поліції. – Вони умовляють, плачуть у трубку і навіть можуть погрожувати – в хід йдуть будь-які засоби морального та психологічного тиску, аби лише ви віддали їм гроші. А ваша задача – зуміти в цю мить зібратися і просто перервати розмову. Це лише звучить легко, а насправді саме цей момент аферисти якомога більше відтягують, і саме це жертві зробити найважче. Головне – перервати розмову, і подзвонити: або родичам, або, і що найкраще, – на лінію «102». Це беззаперечно дасть вам час зібратися з думками, і ви вже спокійно зможете поглянути на ситуацію зі сторони».

Наприкінці зустрічі поліцейський роздав присутнім пам‘ятки-нагадування. Приємним додатком до бесіди для літніх слухачів стали захисні маски та візитівки дільничного з контактними номерами телефонів. Вони подякували молодому правоохоронцю за отриману від нього інформацію і запевнили, що в разу необхідності скористаються його порадами.

Відділ комунікації поліції Сумської області