Сумський НАУ допомагатиме військовим перейти до цивільного життя після звільнення

Військова служба – почесна та благородна справа. Саме завдяки нашим військовослужбовцям та добровольцям, які не шкодуючи власного життя, стають на захист своєї держави, Україна досі є незалежною державою з курсом на найвищі світові стандарти.

Однак, рано чи пізно у житті кожного військового настає час, коли він замислюється про перехід до мирного цивільного життя. Особливо гострим є це питання для військових, які завершують службу в зоні АТО/ООС і намагаються визначитися, чим же займатися далі.

Сумський національний аграрний університет від самого початку бойових дій на Сході зайняв активну позицію підтримки українських військових. Неодноразово в зону АТО направлялася гуманітарна допомога, зібрана студентами та викладачами СНАУ. Крім того, як зазначив ректор  вишу Володимир Ладика, університет одним з перших в Україні поставив питання  надання можливості безкоштовного навчання для учасників АТО та їхніх дітей. Відтак сьогодні у СНАУ навчається 205 учасників антитерористичної операції та 117 дітей учасників війни з Росією.

СНАУ готовий і надалі надавати всіляку підтримку для реадаптації українських військових. З цією метою був укладений меморандум про співпрацю між університетом та Міністерством у справах ветеранів України. З боку Мінветеранів меморандум підписала міністерка Юлія Лапутіна, яка перебуває на Сумщині з робочим візитом.

«Місто Суми вражає натхненням у плані допомоги військовим. Тут багато небайдужих людей.  Для нашого міністерства пріоритетним напрямком роботи є створення стратегії переходу від військової служби до цивільного життя на кшталт тих, що існують у США. Вона передбачає реадаптацію, перекваліфікацію, перенавчання, роботу з психологом тощо. Тож ми раді підписати цей Меморандум і готові співпрацювати з Сумським НАУ», – відзначила міністерка Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, що вже сьомий рік СНАУ допомагає українським військовим. Університет і сьогодні опікується однією з військових частин, розташованих в Сумах.

Поділитися в соцмережах: