Сумських кінологів-рятувальників та їхніх чотирилапих партнерів відзначили нагородами

Кінологічна Спілка України Ukrainian Kennel Union вже вдруге організовує церемонію нагородження чотирилапих захисників. Цього року серед нагороджених і представники кінологічної служби ДСНС разом зі своїми вихованцями.

У номінації «За врятоване життя» нагороджені рятувальниця-кінолог Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни) Ольга Бібікова та службова собака епаньол-бретон Ніндзя. Вони у складі зведеного загону ДСНС брали участь у ліквідації наслідків землетрусу у Туреччині. Саме Ніндзя на дев’ятий день пошуково-рятувальних робіт визначила місце, де під завалами перебувала постраждала 30-річна жінка.

Також у цій номінації відзначений кінолог ГУ ДСНС Чернігівщини Олексій Мандрик та службова собака – бельгійська вівчарка Лангур. У березні цього року в с. Гучин Чернігівської області зникла 2-річна дівчинка. Олексій та Лангур брали участь у пошуковій операції. Обстежуючи лісовий масив, собака взяв слід та вивів пошукову групу до дитини. Дівчинку у задовільному стані передали медикам.

У номінації «Пошук вибухових речовин» нагороджений начальник відділення спеціальних мінно-пошукових робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Олександр Журід та німецька вівчарка Харті. Вони брали участь у розмінуванні деокупованих територій Сумщини. Зокрема, було обстежено близько 50 га сільськогосподарських угідь та велику кількість об’єктів інфраструктури.

Дякуємо «носикам» за віддану службу!