Суми отримали “гуманітарку” від китайського міста-побратима

До Сум прибув гуманітарний вантаж з Муніципального Народного Уряду дружнього міста Сіньсян (КНР) із засобами індивідуального захисту, необхідними для боротьби з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.

У березні цього року на адресу Муніципалітету міста Сінсян від імені очільника Сум Олександра Лисенка був направлений лист із проханням розглянути можливість безоплатної передачі медикаментів та витратних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19, обладнання для штучної вентиляції легень, костюмів біологічного захисту, захисних медичних масок, рукавичок, окулярів, дезінфекційних засобів тощо.

Відтак, 29 травня відділ охорони здоров’я отримав гуманітарну допомогу від Муніципалітету – це маски в кількості 10 тис. штук, які направлять до КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».

«Якщо питання стосується здоров’я людей, – важливою є будь-яка допомога. Я дуже вдячний керівництву дружнього міста Сіньсян за те, що відгукнулись на прохання і відправили нам гуманітарний вантаж з необхідними засобами індивідуального захисту для медичного персоналу», – наголосив очільник Сум.

Як зауважила в. о начальника відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко, це суттєва допомога, адже потреба в масках цього лікувального закладу становила 3 тис. штук.

Зауважимо, що партнерські відносини між містами Суми і Сіньсян (КНР) розпочались у липні 2018 року. Тоді міський голова Олександр Лисенко та старший консультант Муніципального народного уряду Сіньсян пан Чжан Гуовей підписали Меморандум про співпрацю та Меморандум про наміри щодо дружніх обмінів і встановлення побратимських відносин між містами.