Суми сьогодні у цифрах і фактах

Щороку у першу суботу вересня відзначається річниця з дня заснування міста Суми. Цього року місту виповнюється 369 років. До дня народження міста фахівці Головного управління статистики у Сумській області “намалювали” нам його портрет. Отже, якими на сьогодні є наші Суми, читаємо далі 😉

Сьогодні в обласному центрі проживає 258 тисяч осіб. Середній вік населення складає 41,5 років.

Упродовж 2020 року в Сумах народилося 1703 дитини, а у першому півріччі поточного року з’явилося на світ 730 немовлят. Наразі кожний шостий сумчанин – це діти у віці до 17 років. Для дітей у місті функціонує 44 дитячих садочки та 43 денних загальноосвітніх навчальних заклади, серед яких 40 комунальних закладів Сумської міської ради, державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені І.Г. Харитоненка», а також дві приватні гімназії.

Господарську діяльність у Сумах здійснює понад 17 тисяч суб’єктів господарювання, з яких 3,2 тис. – це підприємства-юридичні особи, решта – фізичні особи-підприємці.

У місті постійно ведеться житлове будівництво. Відтак у 2020 році здано в експлуатацію 345 нових квартир. Середня загальна площа однієї новозбудованої квартири – 79,6 м2.