Так чому ж у будинку сумського екс-мера Мінаєва відключили газ?

Учора, 21 березня, сумські соцмережі сколихнув емоційний пост екс-мера нашого міста Геннадія Мінаєва, який обурювався тим, що у його будинку № 10А по вул. Новомістенській відключили газ.

«Без каких-либо объяснений и объявлений в доме №10а по ул. Новоместенская ПАО «Сумыгаз» полностью отключило газоснабжение, опечатав все без исключения газовые стояки. В нашем доме из 95-ти квартир 12 квартир с автономным отоплением. Плюс 8 или 10 квартир [ не помню точно ] в «пристройке» – там все квартиры «на автономке», включая квартиру Почетного жителя города Сумы Михаила Ивановича Фоменко. Интересно, сколько суток мои интеллигентные и толерантные соседи продержатся без газа? Ну, прежде чем начать громить офис «Сумыгаза»… Костя, ты не прав! Включи газ! Немедленно!» – написав Геннадій Мінаєв.

За роз’ясненнями ми звернулися безпосередньо до фахівців ПАТ “Сумигаз”, і виявилося, що в означеному будинку відбулося самовільне втручання у систему газопостачання. Мешканці самовільно підключили  газові прилади, використовуючи при цьому не передбачені Державними будівельними нормами матеріали: гумові шланги, мідні труби тощо. Фахівці газової служби зафіксували самовільне встановлення автономного опалення, а також перенесення газових приладів обліку та газових плит.

21 березня у цьому будинку з 8.00 по 16.00 було проведене технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання, про що мешканці заздалегідь були попереджені. Необхідно було надати доступ фахівцям ПАТ “Сумигаз” до газових приладів у кожній квартирі. При проведенні обслуговування й був виявлений факт самовільного втручання.

“Відповідно до вимог Кодексу ГРМ та Правил безпеки систем газопостачання у разі виявлення самовільно підключених, замінених або встановлених газових приладів газовики зобов’язані відключити такі прилади від системи газопостачання”,  – пояснила Анастасія Шимаріна, прес-секретар ПАТ “Сумигаз”.

Зараз за зазначеною адресою фахівці складають акти про порушення. Власники квартир, у яких виявили порушення, повинні їх усунути протягом 10 днів. Поступово фахівці ПАТ «Сумигаз» здійснюють відновлення газопостачання.ш4 ш3 ш2ш6 ш5