Тест на наявність антитіл до Covid-19: чи варто вам бігти до Центру крові?

28 квітня в Сумському обласному центрі служби крові розпочалося тестування жителів міста та області на наявність у їх крові антитіл до коронавірусу. Основна мета тестування – допомогти визначити реальну статистичну картину по кількості хворих і тих, хто безсимптомно перехворів, та виявити потенційних донорів плазми з антитілами до COVID-19, з якої планується виготовлення ліків для хворих у тяжкому стані.

Ініціатором проекту виступила вітчизняна фармацевтична компанія, яка обрала Сумську та Одеську області для початку тестування. У Центрі крові зазначають, що воно безкоштовне, але є певні вимоги:

  • Першочергово проходять тестування донори, які можуть здати тест на антитіла у ході донації, та ті, хто за останні три місяці хворів на пневмонію чи ГРВІ з характерними симптомами.
  • Якщо ви не донор, то потрібно зателефонувати до Центру крові (за номером 0660091110) та уточнити, чи потрібне тестування у вашому випадку.
  • Перед тестуванням необхідно поснідати, дотримуючись дієти: не вживати жирного, молочних продуктів, яєць.

«Тести надходять кожні 2-3 дні, ми використовуємо по 92 в день, тож на сьогодні використано 184. Процедура проходить швидко, тому черг немає. На перевірку крові йде кілька годин, але потрібно зібрати 96 проб, щоб разом їх завантажити до лабораторного комплексу (92 тести + 4 перевірочних). Наступного дня ми телефонуємо і повідомляємо результати. Якщо людина з позитивним результатом за показниками здоров’я може стати донором плазми, їй пропонують здавати плазму з антитілами» – розповідають у Центрі крові.

На сьогодні лікарі виявили трьох людей з антитілами до коронавірусу.

У Центрі наголошують – не потрібно приходити на здачу крові заради цікавості, адже це сповільнює роботу і стає перешкодою для донорів, яким у цей непростий час вдалося дістатися центру крові!

Запас тестів, які у всьому світі тільки недавно почали виробляти, не безкінечний – і, якщо використовувати їх без будь-якого попереднього відбору, то їх може не вистачити саме тим, хто їх по-справжньому потребує.

Марина Тищенко