Топ-5 туристичних “цікавинок” Сумщини

Спалах коронавірусу вніс суттєві корективи у життя українців, через що більшість не поїде на відпочинок за кордон. Але є чудова альтернатива – внутрішній туризм. Розповідаємо, які дивовижні місця можна відвідати на Сумщині. Звісно, їх у нас набагато більше, але зараз розкажемо про ці п’ять.

Круглий двір

Розташований у Тростянці за адресою: вулиця Миру, 16.

Побудований у 1749 році. Спочатку Круглий двір хотіли побудувати як оборонну споруду для захисту від татар. Це велике за розміром спорудження (60 метрів завдовжки і 40 метрів завширшки), майже овальне, являє собою фортецю з глухими високими стінами і чотирма круглими вежами по периметру.

Після того, як у 19 столітті власником садиби став князь Голіцин, Круглий двір використовувався як літній театр: двір став сценою, а в баштах розмістили кріпаків-акторів. Місця для глядачів облаштували вздовж стін.

Біля Круглого двору є парк з палацом Голіцина, дендрарієм, озерами і дерев’яними скульптурами. На Всеукраїнському конкурсі «Сім чудес України» у 2007 році Круглий двір представляв Тростянець та Сумщину. Його включено до трійки «чудес» у «Топ-100» найдивовижніших об’єктів держави.

Трьох-Анастасіївська церква

Розташована у Глухові на вулиці Спаській, 2.

Старовинний храм трьох святих Анастасій був заснований у 18 столітті гетьманом Іваном Скоропадським і названий на честь його дружини Анастасії. Церква потерпіла від пожежі, а після реконструкції стала частиною Троїцького храму і перестала відправляти служби. У 19 столітті родина Терещенків відродила собор, який став їх родовою усипальницею.

Форми Трьох-Анастасіївського собору нагадують Володимирський собор у Києві, який теж будувався за участю родини Терещенків. Церква розписана за ескізами видатного художника Віктора Васнєцова, виконували розпис знамениті художники Свідомські, Пимоненко, Верещагін, Журавльов; вони ж займалися оформленням Володимирського собору. Також, в соборі зберігся іконостас з білого мармуру.

Церква посіла шосте місце в Сумській обласній акції «Сім чудес Сумщини».

Палац Лещинських

Розташований в селищі Кияниця, за адресою Лісова,1.

Палац був побудований у 1890 році. Меценат, цукрозаводчик І. Харитоненко купив тут землю, де і побудував свій перший цукровий завод і невеликий палац, який заповідав своїй племінниці Марії Лещинській.

Палац Лещинських – одна з перлин садибного будівництва Слобожанщини. Прогулюватись його околицями можна як разом з друзями, так і з сім’єю.

Садиба прикрашена башточкою та декоративними колонами, а на території зростають понад 70 видів чагарників і дерев. На території також є невелике озеро. До сьогодні будівля зберігає свою витонченість та вишуканість.

Шелехівське озеро

Розташоване поблизу села Межиріч Лебединського району (15 км від райцентру).

Озеро має давню історію. Як стверджують вчені, воно утворилося ще за часів льодовикового періоду. Зрушення гори загородили дорогу талим водам і створили крижану водну перешкоду площею в 7 гектарів. До сьогодні озеро не втратило того холоду, що отримало від льодовика.

На північній стороні озера водяться щуки, окуні, лини, а південна багата на в’юнів та карасів. Також є багато річкових раків.

Шелехівське озеро привабить своєю красою кожного туриста, адже є пам’яткою пам’яткою природи загальнодержавного значення.

Будинок Терещенків

Розташований в місті Глухів на вулиці Терещенка, 45.

Будинок Терещенків є видатною пам’яткою історії та архітектури, оскільки є фамільним гніздом родини видатних українських діячів Терещенків. Його інтер’єр частково зберігся: залишились елементи ліпнини на стелі, різьблені двері, кахельні печі, сходи на другий поверх, які були виконані в особливій техніці декоративного лиття.

Сьогодні тут розташована Дослідницька станція луб’яних культур (Інститут луб’яних культур), де недавно створили сорт коноплі, яка не містить наркотичних речовин.

Наша рідна Сумщина багата на історичні пам’ятки, які захоплюють своєю величчю. Не менш чарівною є і природа – можна зустріти рідкісних представників флори і фауни. Мандруйте Сумщиною та надихайтесь її красою!

Марина Тищенко